Przewodniczący prorządowej partii Jedna Rosja, były prezydent i premier Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział zmiany w jej ideologii i programie.

Miedwiediew uznał, że „świat się zmienił i powrotu do poprzedniego nie będzie”. Dlatego były premier zapowiedział – „Dla nasze partii jest teraz szczególna pora […] W najbliższym czasie trzeba będzie, proszę kolegów z CIK [Centralnej Komisji Wyborczej] to odnotować, zebrać się by przedyskutować niezbędne korekty w programie wyborczym i w niektóry inne dokumenty ideologiczne, których używamy, bo musimy obserwować to co dzieje się na oknem”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Miedwiediew wyraził przekonanie, że jeśli Jedna Rosja zdoła programowo zareagować na zmiany w otaczającym świecie to uda jej się ocalić status „wiodącej siły politycznej” – jak napisała we wtorek agencja informacyjna RIA Nowosti.

Stwierdzenia byłego premiera kontrastują w informacjami jakie upowszechnił w marcu jeden z rosyjskich portali opozycyjnych według którego urzędnicy Administracji Prezydenta przygotowują koncepcję połączenia pro-prezydenckiej partii oraz Wszechrosyjskiego Frontu Ludowego (ONF). Ten drugi twór to szersza struktura zainicjowana przez Putina w 2011 r. jako koalicja organizacji społecznych wspierających władzę.

Jedna Rosja cieszy się mniejszym poparciem niż prezydent Władimir Putin, a wśród wielu Rosjan ma wizerunek bezideowej partii władzy. W wyborach samorządowych w 2017 r. odnotowała wyraźne straty.

ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz