Były prezydent Rosji napisał na swoim Telegramie, że przyjęcie Ukrainy do NATO spowoduje, że “Rosja będzie musiała odpowiedzieć wszelkimi możliwymi środkami”.

Jak przekazała rosyjska, państwowa agencja prasowa TASS, były prezydent Rosji napisał na swoim Telegramie, że przyjęcie Ukrainy do NATO spowoduje, że “Rosja będzie musiała odpowiedzieć wszelkimi możliwymi środkami”.

Miedwiediew uważa, że potencjalne przyjęcie Ukrainy do NATO jest obarczone większym niebezpieczeństwem niż konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Chinami.

„Kissinger wzywa do przyjęcia Ukrainy do NATO” – napisał Miedwiediew na swoim koncie Telegram w czwartek. „Przekonuje, że głównym zagrożeniem dla ludzkości byłby konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Zawsze uważałem, że jest to ważne wziąć pod uwagę bezpośrednie i oczywiste zagrożenia, a nie hipotetyczne, aby właściwie ocenić sytuację” – napisał  Miedwiediew.

Według Miedwiediewa NATO prowadzi wojnę hybrydową z Rosją i „ukraiński reżim nacjonalistyczny nie zrezygnuje z prób odzyskania utraconych terytoriów”, co oznacza, że Rosja „będzie musiała na to odpowiedzieć wszelkimi możliwymi środkami.

„Wtedy zobaczycie w działaniu artykuł 5 Traktatu Waszyngtońskiego” – uważa.

Przypomnijmy, że Duma Państwowa, niższa izba rosyjskiego parlamentu, przyjęła ustawę o wypowiedzeniu Traktatu o konwencjonalnych siłach zbrojnych w Europie (CFE).

„Ostateczne wycofanie się z traktatu CFE i jego wypowiedzenie w pełni odpowiada interesowi narodowemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa Rosji” – przekonywał Leonid Słucki, przewodniczący Komisji Spraw Międzynarodowych Dumy Państwowej.

Zobacz też: Zacharowa skrytykowała Zachód – w szczególności Francję

Przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin przekonywał, że podejmując decyzję o formalnym wypowiedzeniu traktatu CFE, deputowani kierowali się interesem obywateli Rosji. „Waszyngton i Bruksela, opętane ideą budowy świata jednobiegunowego i rozszerzenia NATO na wschód, zniszczyły globalny system zapewnienia bezpieczeństwa. Tworząc NATO jeszcze w 1949 roku, członkowie założyciele Sojuszu Północnoatlantyckiego ogłosili, że robią to w celach czysto obronnych. Ale w rzeczywistości blok okazał się wilkiem w owczej skórze. Nie zrobił nic poza atakiem i postępem, przynosząc cierpienie ludziom i niszcząc kraje: Jugosławię, Afganistan, Libię, Irak i Syrię” – napisał Wołodin na swoim kanale Telegram.

„Waszyngton, używając NATO i pompując broń w terrorystyczny reżim w Kijowie, destabilizuje sytuację na świecie, aby zachować swoją hegemoniczną pozycję. To prowokuje globalną katastrofę” – dodał przewodniczący Dumy.

Prezydent Rosji Władimir Putin złożył dokument w Dumie Państwowej w zeszłym tygodniu.

Kresy.p/TASS

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply