Partia „Jedna Rosja” ma coraz mniejsze poparcie wśród obywateli co miało skłonić Kreml do opracowania planów zmiany nawy partii a nawet jej struktury.

Jak twierdzi opozycyjny rosyjski portal Meduza.io, będąca polityczną formułą zaplecza prezydenta Władimira Putina partia „Jedna Rosja” po 19 latach przejdzie do historii. Konieczność przebudowy instytucjonalnej tego zaplecza została uznana ze względu na stosunkowo niskie poparcie dla partii od dwóch dekad wspierającej rządy jednego prezydenta. Cytowany we wtorek przez portal nowy sondaż wskazuje, że „Jedną Rosję” popiera już tylko 32,7 proc. Rosjan. „Polittechnolodzy” obozu władzy mieli dojść do wniosku, że marka „Jednej Rosji” już się zużyła”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na polecenie Administracji Prezydenta w ciągu najbliższych kilku miesięcy ma dojść do połączenia struktury pro-prezydenckiej partii oraz Wszechrosyjskiego Frontu Ludowego (ONF) czyli szerszej struktury zainicjowanej przez Putina w 2011 r. jako koalicji organizacji społecznych wspierających władzę.

Według Meduza.io w nowej strukturze nie będzie jednego lidera lecz trzech współprzewodniczących. Portal twierdzi też, że żadnym z nich nie będzie dotychczasowy przewodniczący „Jednej Rosji” Dmitrij Miedwiediew, który niedawno stracił stanowisko premiera mimo, że przez lata był najbliższym współpracownikiem Putina, sprawującym w latach 2008-2012 funkcję prezydenta Rosji w czasie gdy Władimir Władimirowicz, ze względu na konstytucyjne ograniczenia, musiał przesiąść się na fotel premiera.

Publikując te informacje Meduza.io powołała się na źródła Administracji Prezydenta, kierownictwie „Jednej Rosji” oraz aparacie rządu. Jednym z głównych promotorów zjednoczenia partii z ONF jest szef Komitetu Wykonawczego tej organizacji, dawny zastępca gubernatora obwodu moskiewskiego Michaił Kuzniecow. Koncepcja nie jest jednak nowa bowiem Administracja Prezydenta jeszcze jesienią zeszłego roku zleciła badania socjologiczne mające ocenić szanse wyborcze „Jednej Rosji” lub perspektywę jej przebudowy. Przebudowa musi zostać przeprowadzona do września bowiem rosyjskie prawo pozwala na przeprowadzenie zmian w statucie partii co najmniej rok przed wyborami.

Czytaj także: Partia rządząca Rosja za umożliwieniem Putinowi dalszego sprawowania funkcji prezydenta

meduza.io/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz