Prokremlowski przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow został przewieziony samolotem do Moskwy, gdzie został hospitalizowany z podejrzeniem zarażenia koronawirusem – podały w czwartek rosyjskie media powołując się na swoje źródła. Oficjalnie tej informacji dotąd nie potwierdzono.

Jako pierwszy o domniemanej hospitalizacji Kadyrowa w Moskwie napisał kanał Baza w serwisie Telegram. Czeczeński przywódca miał być dzień wcześniej przywieziony do rosyjskiej stolicy samolotem. Według tych doniesień koronawirusa jeszcze u niego nie potwierdzono, ale zdiagnozowano u niego chorobę płuc. Kadyrow miał poczuć się źle kilka dni temu, ale początkowo sądził, że to zwykła infekcja. Później jego stan miał gwałtownie się pogorszyć i lekarze zalecili mu hospitalizację w Moskwie.

Agencja TASS nieoficjalnie dowiedziała się w źródle w służbie zdrowia, że doniesienia o moskiewskiej hospitalizacji Kadyrowa są prawdziwe. „Ramzana Kadyrowa dostarczono samolotem do Moskwy z podejrzeniem koronawirusa. Teraz jest pod nadzorem lekarzy” – dowiedziała się TASS. Według tego źródła stan przywódcy Czeczenii jest „stabilny”.

Do podobnych informacji dotarły agencje Interfax i RIA. Rosyjskie media ustaliły też, że w czwartek wyleciał do rosyjskiej stolicy z Groznego Airbus A-319 z numerem pokładowym VQ-BVQ, z którego korzysta czeczeński przywódca. Jak podkreślono, wcześniej nie zapowiadano wizyty Kadyrowa w Moskwie.

Współpracownik Kadyrowa, szef telewizji „Groznyj” Achmed Dudajew powiedział TASS, że praca czeczeńskiego sztabu ds. walki z koronawirusem przebiega pod „osobistą kontrolą Kadyrowa”. Doniesień o hospitalizacji czeczeńskiego przywódcy jednak nie skomentował.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że w Rosji koronawirusem zarazili się już premier Michaił Miszustin, co najmniej czterech ministrów oraz rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Miszustin po prawie 3 tygodniach pobytu w szpitalu wyzdrowiał i wrócił już do pracy.

Kresy.pl / bbc.com / TASS/ Interfax / ko.ru
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz