Premier Rosji wyleczony z koronawirusa, wraca do pracy

Rosyjski premier Michaił Miszustin, który zaraził się koronawirusem i zachorował, po prawie 3 tygodniach pobytu w szpitalu wyzdrowiał i wrócił do pracy.

We wtorek na oficjalnej stronie internetowej Kremla zamieszczono dekret prezydenta Rosji Władimira Putina. Głosi on, że premier Michaił Miszustin, który z końcem kwietnia br. trafił do szpitala w związku z zarażeniem koronawirusem, wyzdrowiał i powrócił do wypełniania swoich obowiązków. Już wcześniej pojawiały się doniesienia, że szef rosyjskiego rządu wraca do zdrowia i wkrótce opuści szpital.

Przypomnijmy, że 30 kwietnia br. poinformowano o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa u premiera Rosji. Prezydent Putin tymczasowo przekazał jego obowiązki pierwszemu wicepremierowi Andriejowi Biełousowowi.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według rosyjskich mediów, podczas blisko trzytygodniowego pobytu w szpitali Miszustin odbył kilka spotkań w formie wideokonferencji.

Rzecznik rosyjskiego premiera, Boris Bieliakow potwierdził, że jego szef wrócił już do pracy w rządzie.

„Michaił Władimirowicz zakończył swoje leczenie i został wypisany ze szpitala. Powrócił do pracy w Budynku Rządu. Dziś rano odbył spotkanie robocze ze współpracownikami w formie konferencji wideo” – powiedział Bieliakow. Podano też, że Miszustin przygotowuje się do spotkania z Putinem, które ma dotyczyć premii dla lekarzy zaangażowanych w leczenie pacjentów z COVID-19.

Jak pisaliśmy, dzień po wykryciu zarażenia koronawirusem u rosyjskiego premiera do szpitala z tego samego powodu trafił minister budownictwa i gospodarki mieszkaniowo-komunalnej Federacji Rosyjskiej Władimir Jakuszew. Jego zastępca Dmitrij Wołkow również uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. U obu polityków chorobę wykryto przy użyciu tomografii komputerowej.

Do tej pory w Rosji potwierdzono już 300 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 2873 osoby zmarły, a ponad 76 tys. wyzdrowiało.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zdaniem rosyjskiego wirusologa Wiktora Zujewa, Rosja ma już za sobą szczyt zakażeń SARS-CoV-2, a wskaźnik śmiertelności koronawirusa spada. Zaznaczył, że dotyczy to zarówno Moskwy, epicentrum epidemii w Federacji Rosyjskiej, jak i całego kraju. Ekspert spodziewa się jednak możliwej nowej fali wzrostu zachorowań po zniesieniu obostrzeń. Uważa, że Rosjanie powinni dalej stosować się do zasad samoizolacji i ścisłej dyscypliny, dodając zarazem, że nie powinno to potrwać długo. Zujew mówił też, że rozprzestrzenianie się koronawirusa zostanie znacznie spowolnione przez ciepłą, letnią pogodę.

Tass / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz