Premier Rosji wyleczony z koronawirusa, wraca do pracy

Rosyjski premier Michaił Miszustin, który zaraził się koronawirusem i zachorował, po prawie 3 tygodniach pobytu w szpitalu wyzdrowiał i wrócił do pracy.

We wtorek na oficjalnej stronie internetowej Kremla zamieszczono dekret prezydenta Rosji Władimira Putina. Głosi on, że premier Michaił Miszustin, który z końcem kwietnia br. trafił do szpitala w związku z zarażeniem koronawirusem, wyzdrowiał i powrócił do wypełniania swoich obowiązków. Już wcześniej pojawiały się doniesienia, że szef rosyjskiego rządu wraca do zdrowia i wkrótce opuści szpital.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

180 PLN    (0.81%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Przypomnijmy, że 30 kwietnia br. poinformowano o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa u premiera Rosji. Prezydent Putin tymczasowo przekazał jego obowiązki pierwszemu wicepremierowi Andriejowi Biełousowowi.

Według rosyjskich mediów, podczas blisko trzytygodniowego pobytu w szpitali Miszustin odbył kilka spotkań w formie wideokonferencji.

Rzecznik rosyjskiego premiera, Boris Bieliakow potwierdził, że jego szef wrócił już do pracy w rządzie.

„Michaił Władimirowicz zakończył swoje leczenie i został wypisany ze szpitala. Powrócił do pracy w Budynku Rządu. Dziś rano odbył spotkanie robocze ze współpracownikami w formie konferencji wideo” – powiedział Bieliakow. Podano też, że Miszustin przygotowuje się do spotkania z Putinem, które ma dotyczyć premii dla lekarzy zaangażowanych w leczenie pacjentów z COVID-19.

Jak pisaliśmy, dzień po wykryciu zarażenia koronawirusem u rosyjskiego premiera do szpitala z tego samego powodu trafił minister budownictwa i gospodarki mieszkaniowo-komunalnej Federacji Rosyjskiej Władimir Jakuszew. Jego zastępca Dmitrij Wołkow również uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. U obu polityków chorobę wykryto przy użyciu tomografii komputerowej.

Do tej pory w Rosji potwierdzono już 300 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 2873 osoby zmarły, a ponad 76 tys. wyzdrowiało.

Zdaniem rosyjskiego wirusologa Wiktora Zujewa, Rosja ma już za sobą szczyt zakażeń SARS-CoV-2, a wskaźnik śmiertelności koronawirusa spada. Zaznaczył, że dotyczy to zarówno Moskwy, epicentrum epidemii w Federacji Rosyjskiej, jak i całego kraju. Ekspert spodziewa się jednak możliwej nowej fali wzrostu zachorowań po zniesieniu obostrzeń. Uważa, że Rosjanie powinni dalej stosować się do zasad samoizolacji i ścisłej dyscypliny, dodając zarazem, że nie powinno to potrwać długo. Zujew mówił też, że rozprzestrzenianie się koronawirusa zostanie znacznie spowolnione przez ciepłą, letnią pogodę.

Tass / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz