Szef muzyczny Programu III Polskiego Radia Piotr Metz ogłosił we wtorek swoje odejście z tej stacji. W rozmowie z dziennikarką Moniką Olejnik pokazał SMS-a od dyrektora programu nakazującego zdjęcie z anteny piosenki Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”.

W związku z usunięciem przez kierownictwo Trójki z jej Listy Przebojów piosenki Kazika wymierzonej w Jarosława Kaczyńskiego, odejście ze stacji ogłosili już m.in. Marek Niedźwiecki, Marcin Kydryński, Hirek Wrona i Agnieszka Szydłowska. We wtorek w nagraniu, które ukazało się na facebookowym profilu Moniki Olejnik, zrobił to dyrektor muzyczny Trójki Piotr Metz.

„Najnormalniej w świecie uznałem, że nie mogę akceptować i takiego sposobu zarządzania ludźmi, i sposobu traktowania ludzi, tak jak Marka Niedźwieckiego ostatnio” – powiedział Metz. Dziennikarz pokazał SMS-a wysłanego do niego o godzinie 2.52 w nocy przez dyrektora stacji Tomasza Kowalczewskiego o treści: „Piotrze, dopilnuj aby piosenka o której rozmawialiśmy nie była na Antenie”.

Wcześniej kulisy usunięcia piosenki Kazika opisał w mediach zawieszony obecnie dziennikarz stacji Bartosz Gil. Według niego po tym, jak „Twój ból jest lepszy niż mój” trafił na pierwsze miejsce Listy Przebojów, Kowalczewski zadzwonił do Metza z prośbą o “zrobienie czegoś z tym Kazikiem”. Później, „po drugiej w nocy”, jak pisał Gil, do Metza dotarła wiadomość od szefa Trójki z prośbą o usunięcie piosenki z anteny.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kowalczewski wcześniej tłumaczył, że podczas głosowania nad Listą Przebojów „został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy”. W swoim tekście Bartosz Gil zarzucił Kowalczewskiemu mijanie się z prawdą, twierdząc, że LP nie miała regulaminu a o wprowadzeniu piosenek na listę za każdym razem decydował osobiście Niedźwiedzki. Ponadto „manipulacja” przy liczeniu głosów miała polegać na odrzuceniu głosów celowo wysyłanych w dużej liczbie w celu sztucznego zawyżenia notowań niektórych piosenek.

Jak informowalismy, utwór „Twój ból jest lepszy niż mój” 15 maja pojawił się szczycie listy przebojów Marka Niedźwieckiego w programie trzecim Polskiego Radia. Po kilku minutach link do aktualnego notowania przestał działać, podobnie jak do artykułu informującego o sukcesie piosenki. Władze stacji ogłosiły później, że głosowanie zostało anulowane z powodu „złamania regulaminu” i dopuszczenia do głosowania „piosenki spoza listy”.

Piosenka Kazika nawiązywała do sytuacji, kiedy Jarosław Kaczyński odwiedził grób matki mimo obostrzeń nałożonych przez rząd – cmentarze w czasie pandemii miały być zamknięte.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Brudziński o piosence Kazika: atakowanie Kaczyńskiego za złożenie kwiatów jest czymś barbarzyńskim, ale dozwolonym

Kresy.pl / onet.pl / rp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz