Szef muzyczny Programu III Polskiego Radia Piotr Metz ogłosił we wtorek swoje odejście z tej stacji. W rozmowie z dziennikarką Moniką Olejnik pokazał SMS-a od dyrektora programu nakazującego zdjęcie z anteny piosenki Kazika “Twój ból jest lepszy niż mój”.

W związku z usunięciem przez kierownictwo Trójki z jej Listy Przebojów piosenki Kazika wymierzonej w Jarosława Kaczyńskiego, odejście ze stacji ogłosili już m.in. Marek Niedźwiecki, Marcin Kydryński, Hirek Wrona i Agnieszka Szydłowska. We wtorek w nagraniu, które ukazało się na facebookowym profilu Moniki Olejnik, zrobił to dyrektor muzyczny Trójki Piotr Metz.

“Najnormalniej w świecie uznałem, że nie mogę akceptować i takiego sposobu zarządzania ludźmi, i sposobu traktowania ludzi, tak jak Marka Niedźwieckiego ostatnio” – powiedział Metz. Dziennikarz pokazał SMS-a wysłanego do niego o godzinie 2.52 w nocy przez dyrektora stacji Tomasza Kowalczewskiego o treści: “Piotrze, dopilnuj aby piosenka o której rozmawialiśmy nie była na Antenie”.

Wcześniej kulisy usunięcia piosenki Kazika opisał w mediach zawieszony obecnie dziennikarz stacji Bartosz Gil. Według niego po tym, jak “Twój ból jest lepszy niż mój” trafił na pierwsze miejsce Listy Przebojów, Kowalczewski zadzwonił do Metza z prośbą o “zrobienie czegoś z tym Kazikiem”. Później, “po drugiej w nocy”, jak pisał Gil, do Metza dotarła wiadomość od szefa Trójki z prośbą o usunięcie piosenki z anteny.

Kowalczewski wcześniej tłumaczył, że podczas głosowania nad Listą Przebojów “został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy”. W swoim tekście Bartosz Gil zarzucił Kowalczewskiemu mijanie się z prawdą, twierdząc, że LP nie miała regulaminu a o wprowadzeniu piosenek na listę za każdym razem decydował osobiście Niedźwiedzki. Ponadto “manipulacja” przy liczeniu głosów miała polegać na odrzuceniu głosów celowo wysyłanych w dużej liczbie w celu sztucznego zawyżenia notowań niektórych piosenek.

Jak informowalismy, utwór „Twój ból jest lepszy niż mój” 15 maja pojawił się szczycie listy przebojów Marka Niedźwieckiego w programie trzecim Polskiego Radia. Po kilku minutach link do aktualnego notowania przestał działać, podobnie jak do artykułu informującego o sukcesie piosenki. Władze stacji ogłosiły później, że głosowanie zostało anulowane z powodu “złamania regulaminu” i dopuszczenia do głosowania “piosenki spoza listy”.

Piosenka Kazika nawiązywała do sytuacji, kiedy Jarosław Kaczyński odwiedził grób matki mimo obostrzeń nałożonych przez rząd – cmentarze w czasie pandemii miały być zamknięte.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Brudziński o piosence Kazika: atakowanie Kaczyńskiego za złożenie kwiatów jest czymś barbarzyńskim, ale dozwolonym

Kresy.pl / onet.pl / rp.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. tagore
    tagore :

    Na serwerze są na pewno dane logowania z poprzednich konkursów ,będzie ciekawe kto był wstawiany na szczyt i czyim kosztem. Chłopcy mieli niezłą spółdzielnię. Poszkodowani mogą ich teraz scigać o odszkodowania podobnie jak ich zleceniodawców.