Komornicy zajęli mieszkanie i konta bankowe Nawalnego

Rzeczniczka prasowa rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego poinformowała o zajęciu jego moskiewskiego mieszkania oraz kont bankowych przez komorników.

Jak podaje agencja Interfax powołując się na rzeczniczkę prasową Nawalnego Kirę Jarmysz, komornicy zajęli mieszkanie Nawalnego w moskiewskim rejonie Marino.

„Komornicy nałożyli areszt na mieszkanie Aleksieja Nawalnego. Wynika to z pozwu wniesionego przez spółkę +Moskiewski Uczeń+, której właścicielem jest Jewgienij Prigożyn” – napisała Jarmysz na Twitterze.

Według niej zajęcie odbyło się 27 sierpnia, a więc tydzień po otruciu Nawalnego. „Oznacza to, że mieszkania nie można sprzedać, podarować ani zastawić” – pisała Jarmysz dodając, że w tym samym czasie zajęto konta bankowe opozycjonisty.

Jarmysz przypomniała, że wcześniej zajęto rachunki założonej przez Nawalnego Fundacji Walki z Korupcją (FBK) i opozycjonistki Lubow Sobol.

Jak pisaliśmy, w ubiegłym roku sąd zasądził na rzecz „Moskiewskiego Ucznia”, który dostarcza żywność do moskiewskich placówek oświatowych, 88 mln rubli odszkodowania za zniesławienie od Nawalnego, FBK i prawnika fundacji Lubow Sobol. FBK powiązała firmę z epidemią czerwonki, która wybuchła pod koniec 2018 roku w moskiewskich szkołach i przedszkolach. Właściciel „Moskiewskiego Ucznia” Jewgienij Prigożyn bywa nazywany “kucharzem Putina”, ponieważ świadczył usługi kateringowe także dla Kremla.

Aleksiej Nawalny został w środę wypisany z kliniki Charite w Berlinie. Opozycjonista pozostanie jednak w Niemczech, by kontynuować leczenie po zatruciu środkiem paraliżująco-drgawkowym Nowiczok.

CYTAJ TAKŻE: Rzecznik Putina: Nawalny w każdej chwili może wrócić do Rosji

Kresy.pl / Interfax

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply