Co najmniej 13 osób zginęło w wyniku awaryjnego lądowania i pożaru samolotu pasażerskiego Suchoj Superjet 100 (SSJ-100) na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie. Na pokładzie znajdowało się 78 ludzi, los części z nich jest nieznany – podała w niedzielę agencja TASS.

Samolot wyleciał z Moskwy w kierunku Murmańska o godzinie 17:50 czasu moskiewskiego, lecz zawrócił i poprosił o zgodę o awaryjne lądowanie. Według dwóch źródeł TASS przyczyną awaryjnego lądowania mogło być uderzenie pioruna w maszynę, które spowodowało awarię elektroniki.

Samolot zdołał wylądować dopiero przy drugiej próbie, a na pokładzie wybuchł pożar. W rezultacie ogon maszyny uległ całkowitemu zniszczeniu. Według wstępnych danych w rezultacie pożaru zginęło 13 ludzi, w tym dwoje dzieci. Innych sześć osób zostało rannych. Jak pisze TASS, „los niektórych pasażerów jest wciąż nieznany”. Na pokładzie znajdowało się 78 osób, w tym 5 członków załogi. Według ostatnich doniesień pożar został już ugaszony.

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew polecił utworzenie komisji do spraw wyjaśnienia przyczyn katastrofy. Międzypaństwowy Komitet Lotnicy (MAK) poinformował już o utworzeniu takiej komisji. O wypadku poinformowano prezydenta Rosji Władimira Putina, który również nakazał wyjaśnienie przyczyn katastrofy i złożył wyrazy współczucia bliskim osób, które ucierpiały.

W kolejnej depeszy TASS podała, że Komitet Śledczy potwierdził, iż w katastrofie zginęło 13 osób.:

{AKTUALIZACJA 06.05.2019: Jak podała w poniedziałek przedstawicielka Komitetu Śledczego Jelena Markowska, w katastrofie zginęło 41 osób, w tym jeden członek załogi”]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Katastrofa samolotu pasażerskiego w obwodzie moskiewskim [+VIDEO]

Kresy.pl / TASS

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz