Ambasada USA w Moskwie usunęła swój adres ze strony głównej swojej witryny internetowej. Adres, który obecnie odnosi się do separatystycznej Donieckiej Republiki Ludowej, zastąpiono współrzędnymi.

Brak adresu na stronie głównej witryny internetowej ambasady USA w Moskwie zauważyła w niedzielę rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. Jak napisała w serwisie Telegram, zamiast nazwy ulicy Amerykanie umieścili współrzędne placówki: 55,75566° N, 37,58028° E.

W zakładce “Embassy & Consulates” wciąż znajduje się stary adres ambasady: Bolszoj Diewiatinskij Pierieułok 8.

Przypomnijmy, że 22 czerwca władze Moskwy poinformowały o podjęciu decyzji o nadaniu nazwy Plac Donieckiej Republiki Ludowej obszarowi położonemu między trzema ulicami: Bolszoj Diewiatinskij Pierieułok, Małyj Koniuszkowskij Pierieułok i Koniuszkowska. Chodziło o teren, na którym znajdują się budynki ambasady USA.

Z inicjatywą nadania nowej nazwy placowi wystąpili deputowani moskiewskiej Dumy. Zaproponowano kilka nazw, na które można było głosować na specjalnej platformie „Aktiwnyj grażdanin”. W głosowaniu wzięło udział 278 684 ludzi. Zwycięska propozycja zdobyła 44,69% głosów. Druga najpopularniejsza propozycja – Plac Obrońców Donbasu – zdobyła 31,54% głosów.

Według portalu Meduza, powołującego się na swoje źródła, pracowników moskiewskiej budżetówki zobowiązywano do głosowania na wariant Plac Donieckiej Republiki Ludowej.

Kresy.pl / meduza.io

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply