Policyjni antyterroryści oraz przewodnik z psem do wykrywania materiałów wybuchowych byli zaangażowani w aresztowanie Ahmeda S. w Lublinie.

Ahmed S., student medycyny z Lublina, legitymujący się norweskim paszportem, został w sobotę zatrzymany przez lubelską policję przy udziale antyterrorystów i przewodnika z psem do wykrywania materiałów wybuchowych – informuje Dziennik Wschodni. Powodem zatrzymania była próba nielegalnego zakupu broni przez studenta z Norwegii, o której dowiedzieli się lubelscy policjanci.

Podczas zatrzymania w jego mieszkaniu na lubelskiej Kalinowszczyźnie Ahmed S. nie stawiał oporu. Śledczy nie znaleźli w mieszkaniu żadnych substancji wybuchowych.

Według tłumaczeń Ahmeda S., próbował on zakupić broń, ponieważ chciał popełnić samobójstwo. Jak pisze Dziennik Wschodni, nieoficjalnie wiadomo, że miał on problemy na uczelni, nie zdał kilku egzaminów i groziło mu skreślenie z listy studentów. Śledczy odmawiają podawania dalszych okoliczności tej sprawy.

W poniedziałek prokurator postawił Ahmedowi S. zarzut usiłowania nielegalnego nabycia broni palnej. Student z Norwegii przyznał się do winy. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Ahmedowi S. grozi do 8 lat więzienia.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Pomogłeś już w tym miesiącu?

CZYTAJ TAKŻE: Policja zatrzymała agresywnego ukraińskiego studenta w Lublinie. Miał broń białą i flagi UPA

Kresy.pl / Dziennik Wschodni

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz