Działacze Platformy Obywatelskiej ustawili pod siedzibą główną Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie plakaty informujące jak wielkie premie pieniężne wzięli członkowie rządu Beaty Szydło.

Na plakatach pojawiają się poszczególnie ministrowie rządu Beaty Szydło a obok ich wizerunków kwota przyznanej im nagrody pieniężnej, a także hasło „Wstyd. Oddajcie kasę” wpisane w logo partii rządzącej. Stworzenie obwoźnych billboardów przypominających o hojnym premiowaniu członków poprzedniego rządu to inicjatywa działaczy Platformy Obywatelskiej.

Od piątku plakaty były obwożone po Warszawie przez osiem samochodów. „Będziemy chcieli pokazać sąsiadom, wyborcom w okręgach poszczególnych parlamentarzystów, jak wygląda pokora i skromność w wykonaniu polityków PiS” – „Rzeczpospolita” cytuje posła PO Mariusza Witczaka, który określał przyczepki z wymierzonymi w PiS plakatami „konwojem wstydu”. Polityk PO uważa, że wszyscy członkowie rządu Szydło powinni zwrócić pieniądze do budżetu państwa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak ilustruje to jeden z regionalnych profilów PO na Twitterze poszczególne samochody z „konwoju wstydu” bywają parkowane także pod siedzibą główną PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.

Jak przypomina „Rzeczpospolita” w 2017 roku nagrody otrzymało 21 konstytucyjnych ministrów (od 65 100 zł rocznie do 82 100 zł), 12 ministrów w KPRM (od 36 900 zł rocznie do 59 400 zł) oraz była premier Beata Szydło (65 100 zł).

Czytaj także: Polacy krytycznie oceniają premie dla członków rządu [SONDAŻ]

rp.pl/twitter.com/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz