Według dziennika „Rzeczpospolita”, powołującego się na sondaż IBRiS, zdecydowana większość polskich respondentów źle ocenia przyznanie nagród członkom rządu Beaty Szydło.

Gazeta przypomina o tym, że sprawę upublicznił w poniedziałek poseł PO Krzysztof Brejza, który poprzez interpelację zwrócił się do Kancelarii Prezesa rady Ministrów. Jak wynika z odpowiedzi szefa KPRM Michała Dworczyka, decyzję o przyznaniu w ubiegłym roku 65 tys. zł nagrody dla siebie podjęła ówczesna szefowa rządu PiS, Beata Szydło. Brejza wskazywał też na wysokie kwoty nagród, które mieli otrzymać ministrowie w jej rządzie – od 50 do 80 tys. złotych. Sprawa wzbudziła oburzenie opozycji.

Na zlecenie „Rzeczpospolitej” IBRiS zapytał Polaków o zdanie na temat tych nagród. Zdecydowana większość, bo 76,1 proc. ankietowanych, źle ocenia wysokość premii. Przy tym aż 53,8 proc. ocenia je zdecydowanie źle. Tylko 16,2 proc. respondentów odpowiedziało, że ocenia sprawę pozytywnie (4 proc. – zdecydowanie dobrze). 7,7 proc. nie miało określonego zdania w tej sprawie. Generalnie, Polakom sprawa nagród była znana – słyszało o niej 2/3 badanych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Rz” zwraca uwagę, że nagrody finansowe dla ministrów rządu Beaty Szydło źle ocenia ponad połowa wyborców PiS (55 proc.). 31 proc. zwolenników tej partii ma w tej kwestii odmienne zdanie. – To pokazuje, że nawet wśród elektoratu partii rządzącej – których trudno podejrzewać o niechęć dla rządu – wysokość nagród dla ministrów nie wzbudza entuzjazmu – pisze dziennik.

Przeczytaj: „Rz”: Polacy nie chcą zmian w ustawie o IPN

Rp.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz