Władze Wilna zamykają szkoły

Choć władze Litwy nie podjęły decyzji o zamknięciu szkół na terenie kraju z inicjatywa taką wyszły władze miasta Wilna. Zajęcia zostaną zawieszone od piątku.

O decyzji wileńskiego magistratu napisał w czwartek portal Polaków na Litwie L24.lt. Władze miejskie zdecydowały o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych. Zamknięte zostaną jednak także muzea, kina, kluby sportowe i wykonujące podobną działalność spółki, jak siłownie. Odwołane mają zostać także wszystkie wydarzenia gromadzące w przestrzeniach zamkniętych 100 i więcej osób. Mimo takich środków, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, wileński samorząd doradził mieszkańcom miasta by „pamiętali, aby wychodzić na spacery, ćwiczyć na świeżym powietrzu i na łonie natury”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W przypadku przedszkolaków i uczniów zaplanowano długi okres przerwy w nauce. Będzie trwał aż pięć tygodni, do końca Świąt Wielkiej Nocy. W okresie tym nauka powinna być realizowana metodami wirtualnymi.

Magistrat rekomendował także prywatnym firmom by anulowały wszystkie staże i wyjazdy za granicę, a w miarę możliwości organizowały pracę swoich pracowników z domu.

Prezydent USA Donald Trump wydał w środę zakaz przekraczania granicy USA przez podróżnych z Europy (z wyłączeniem Wielkiej Brytanii) z powodu narastania epidemii na obszarze naszego kontynentu. Najszerzej wirus upowszechnił się we Włoszech gdzie w środę odnotowano w tym państwie 12462 przypadków zarażenia koronawirusem. 827 osób zmarło na skutek choroby wywołanej przez wirusa. Na Litwie do czwartku odnotowano trzy przypadki zakażenia koronawirusem.

Czytaj także: WHO ogłosiła pandemię

l24.lt/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz