Sprzeciw państwa ukraińskiego odnośnie wizerunku Cmentarza Obrońców Lwowa w nowej edycji paszportów wywołał celną ripostę rządu PiS” – pisze związany z Ruchem Narodowym portal MediaNarodowe.com – „Zamiast obrazu nekropolii w paszporcie znajdzie się wizerunek 13-letniego dziecka zabitego we Lwowie przez ukraińskie bandy”.

Jak pisaliśmy wcześniej, MSWiA poinformowało dziś o wycofaniu się resortu z planów umieszczenia w polskich paszportach wizerunków Ostrej Bramy i Cmentarza Orląt we Lwowie. Wywołało to sarkastyczną reakcję portalu założonego przez środowiska narodowe.

Jak czytamy na portalu, „dotychczas jednym ze stałych motywów w nowych paszportach miał być Cmentarz Obrońców Lwowa, gdzie spoczywają polscy żołnierze i cywile, którzy walczyli z Ukraińcami i bolszewikami o to kresowe miasto. W związku z tym notę protestacyjną od ukraińskiego MSZ otrzymał osobnik będący nominalnym ambasadorem Polski w Kijowie, niejaki Jan Piekło”.

ZOBACZ: Polski ambasador na dywaniku w MSZ Ukrainy. Powodem Cmentarz Orląt na paszporcie

Portal przypomina, że „polski rząd w miejscu oprotestowanego Cmentarza Obrońców Lwowa umieścić zamierza wizerunek 13-letniego polskiego dziecka, które zabili Ukraińcy walczący za samozwańczą terrorystyczną „Zachodnioukraińską Republikę Ludową” – separatystyczny i nieuznawany twór powstały na południowo-wschodnich rubieżach Polski. Tzw. ZURL rościła sobie pretensje między innymi właśnie do Lwowa”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Narodowcy zwracają uwagę na fakt, że Antoś Petrykiewicz, którego wizerunek ma zostać umieszczony w jubileuszowej edycji polskich paszportów, „został zabity przez Ukraińców w wieku 13 lat. Pochowany jest na Cmentarzu Orląt (Obrońców Lwowa), jest najmłodszym kawalerem Orderu Virtuti Militari”.

ZOBACZ TAKŻE: Zbrodnie terrorystów z tzw. Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej

„Póki co, nie wiadomo nic o reakcji ambasady Ukrainy bądź Ministerstwa Spraw Zagranicznych tego kraju na umieszczenie wizerunku polskiego dziecka zabitego przez Ukraińców w nowej edycji paszportów” – piszą narodowcy.

MediaNarodowe.com/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Kojoto
    Kojoto :

    Sprytnie, nawet jeśli rząd pisuaru będzie chciał to przemilczeć to z pewnością nie pozwolą na to kurwaińcy (banderowcy itp) – PiS będzie się musiał opowiedzieć po jednej ze stron, choć nie wylkuczam, że i w tym przypadku PiS ulegnie i zamieni graficzne upamiętnienie „ofiar” Akcji Wisła.