Gruzja nie wprowadzi sankcji wobec Rosji

Premier Gruzji Irakli Garibaszwili po raz kolejny zadeklarował, że jego państwo nie przyłączy do sankcji przeciw Rosji.

Garibaszwili złożył taką deklarację przemawiając na forum ekonomicznym w Katarze. Jego przemówienie było transmitowane przez gruzińskie kanały telewizyjne. „Skrzywdzimy nasz naród, jeśli nałożymy sankcje na Rosję” – słowa gruzińskiego premiera zacytowała agencja informacyjna Interfax.

Polityk stwierdził, że Gruzja wspiera Ukrainę i naród ukraiński, ale nie nałoży bezpośrednich sankcji na Rosję, bo nie byłyby on dla niej zbyt szkodliwe, miałyby natomiast poważne konsekwencje dla samej Gruzji.

„Nasze obroty handlowe z Rosją wynoszą mniej niż miliard dolarów. Dla porównania cztery dni obrotów handlowych Unii Europejskiej z Rosją to tyle, ile my handlujemy w ciągu roku. Gdzie jest logika, kiedy wzywa się nas do nałożenia sankcji na Rosję?” — zapytał Garibaszwili.

„Niektórzy politycy ukraińscy bardzo by chcieli otwarcia w Gruzji „drugiego frontu” przeciwko Rosji, ale tak się nie stanie” – dodał premier. Podkreślił on, iż „Gruzja to mały kraj z populacją czterech milionów ludzi, dlatego w tym kraju ważne jest utrzymanie pokoju, stabilności i bezpieczeństwa. Moim obowiązkiem jest ochrona interesów mojego narodu”.

Już 11 maja Garibaszwili powiedział, że Gruzja nie nałoży jednostronnych sankcji na Rosję. Zapewnił jednocześnie, że rosyjskie firmy i obywatele objęci sankcjami nie będą mogli korzystać z terytorium Gruzji.

Czytaj także: Rosja zniosła wizy dla obywateli Gruzji

interax.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz