Przedstawiciele wielkich korporacji wystosowali list do władz regionalnych Irlandii Północnej by te nadały związkom homoseksualistów status prawny równy małżeństwom.

Coca-Cola, City, IBM, Deloitte, Bank of Ireland – przedstawiciele między innymi tych wielkich korporacji wystosowali list do władz Irlandii Północnej w którym domagają się zrównania statusu prawnego związków homoseksualistów i małżeństw. Irlandia Północna, jako autonomiczna prowincja, ma do tej pory w tym zakresie prawo odrębne od reszty Wielkiej Brytanii.

„Jako pracodawcy zachęcamy i popieramy różnorodność a także włączenie do naszej siły roboczej i uznanie praw naszych lesbijek, gejów, biseksualistów i/lub osób transpłciowych do bycia sobą oraz do pracy i życia w wolności od dyskryminacji, uprzedzeń i wykluczenia” – treść listu cytuje brytyjska gazeta „Independent” – „Zróżnicowane, otwarte i włączające społeczeństwo jest niezbędne dla stworzenia dynamicznej i konkurencyjnej gospodarki oraz korzystnej przyszłości dla Irlandii Północnej. Wierzymy, że aby osiągnąć ten cel ludzie powinni mieć równy dostęp do tych samych praw, uprawnień, obowiązków i wolności, które przysługują w całej Wielkiej Brytanii”. Biznesmeni twierdzą, że właśnie nadanie związkom homoseksualistów statusu małżeństwa, przyciągnie do regionu siłę roboczą.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Równość małżeństwa jest ważnym prawem, które musi być zabezpieczone dla wszystkich w Irlandii Północnej. Jako jeden z największych pracodawców w Irlandii Północnej chcemy uczynić naszą korporację tak atrakcyjną jak to możliwe dla każdej części społeczeństwa” – powiedział gazecie dyrektor zarządzający City Belfast Leigh Meyer, który podpisał się pod listem. „W Ulster Bank jesteśmy z siebie dumni będąc w pełni inkluzywną i zróżnicowaną organizacją” – stwierdziła Sandra Wright, dyrektor ds. zasobów ludzkich w kolejnym północnoirlandzkim banku – „Chcemy zrobić co można, by zapewnić naszym klientom, kolegom i społeczności LGBT+ w Irlandii Północnej takie same prawa jakie mają do dyspozycji w reszcie Wielkiej Brytanii i Irlandii”.

Czytaj także: Liczba Polaków w Wielkiej Brytanii wzrosła do rekordowego poziomu

independent.co.uk/kresy.pl

Wielcy kapitaliści naciskają na Irlandię Północną by zalegalizowała małżeństwa homoseksualistów
Oceń ten artykuł

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz