Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.
Emmanuel Macron poinformował w środę, że prezydent Ukrainy weźmie udział w szczycie G7, który odbędzie się w przyszłym tygodniu we Francji.
Francuski prezydent powiedział, że zaprosił swojego ukraińskiego odpowiednika do uczestnictwa obradach klubu czołowych państw zachodnich i ich sojuszników, aby „odbudować konsensus” w sprawie wsparcia dla Ukrainy. Oprócz Zełenskiego, na części obrad pojawią reprezentanci czterech państw arabskich, ponieważ ich przedmiotem będzie także konflikt na Bliskim Wschodzie. Chodzi o Arabię Saudyjską, Egipt, Katar i Zjednoczone Emiraty Arabskie.
Goście wezmą udział we wtorkowych sesjach szczytu zaplanowanego na 15-17 czerwca we francuskim kurorcie Evian, jak podał portla "Le Monde".
Piotr Heszen, dyrektor biura koła poselskiego Konfederacji Korony Polskiej, wziął udział w obchodach Dnia Rosji w ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie. Jak przekazał Interii, wizyta była „uzgodniona/rekomendowana” przez Grzegorza Brauna. W wydarzeniu uczestniczył także Mateusz Piskorski.
W czwartek 11 czerwca w ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie odbyły się obchody Dnia Rosji. Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się politycy związani z Konfederacją Korony Polskiej Grzegorza Brauna.
John Healey podał się do dymisji, zarzucając rządowi Keira Starmera zbyt niskie wydatki na armię wobec rosnących zagrożeń. W liście do premiera przypomniał ostrzeżenia, że Rosja może przygotowywać się do ataku na państwo NATO do 2030 roku. (more…)
Pułkownik Damir Dawydow, wysoki rangą rosyjski wojskowy odpowiedzialny za zaopatrzenie armii w amunicję rakietową i artyleryjską, zginął w eksplozji samochodu pod Moskwą. Według niezależnego portalu Astra ładunek wybuchowy został umieszczony pod BMW, którym jechał oficer. (more…)
Ziemowit Szczerek skomentował w piątek w Polsat News wypowiedź wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego Andrzeja Szeptyckiego dotyczącą Ukraińskiej Powstańczej Armii. Polityk Polski 2050, z pochodzenia Ukrainiec, stwierdził wcześniej, że członkowie UPA „to byli tacy trochę – ze wszystkimi pozytywnymi i negatywnymi konotacjami tego słowa – ukraińscy Żołnierze Niezłomni”.
Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 9 czerwca obywatela Ukrainy oraz 16 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę polsko-litewską. Migranci pochodzili z Maroka, Somalii i Afganistanu. (more…)
Walia zamyka się na ponad 2 tygodnie. “Wszyscy muszą zostać w domu”