Były włoski minister spraw wewnętrznych i lider prawicowej partii Liga Metteo Salvini domaga się rekompensaty od Unii Europejskiej.

Salvini, występując w telewizji RTL, odniósł się do znacznych ekonomicznych kosztów nałożenia przez Unię Europejską sankcji na Rosję. „Prosimy, aby Europa tak, jak w przypadku COVID, zapewniła zabezpieczenie dla pokrycia rachunków, które dodatkowo płacą rodziny, inaczej ryzykujemy milionem miejsc pracy we wrześniu” – słowa włoskiego pokolenia zacytowała rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti.

„Minęło kilka miesięcy, a rachunki za gaz potroiły się” – powiedział lider Ligi dodając, że kryzys na Ukrainie trwa, „a skarbiec Rosji się napełnia”.

Lider Ligi zadeklarował jednocześnie, że popiera sankcje wobec Rosji, ale nie uważa tych nałożonych obecnie za skuteczne.

RIA Nowosti przytacza  wcześniejsze wypowiedzi Salviniego, gdy twierdził on, że sankcje wobec Rosji są nieskuteczne i nie szkodzą rosyjskiej gospodarce. Mówił między innymi, że „po raz pierwszy w historii zarabia ten, kto podlega sankcjom”. O konieczności zmiany podejścia do sankcji Salvini przekonywał na forum gospodarczym nad jeziorem Como. Na jego marginesie wypowiedział się również przeciwko całkowitemu zakazowi wjazdu turystów z Rosji do Europy, mówiąc, że „ewentualne zablokowanie wiz wjazdowych dla Rosjan byłoby szaleństwem”.

Liga Salviniego utrzymuje obecnie poparcie na poziomie 14 proc. (według niedawnego sondażu Demopolis) i może stać się koalicjantem w ramach przyszłego rządu razem z „Braćmi Włochami” i Forza Italia.

Czytaj także: Salvini przeciw szybkiemu wstąpieniu Finlandii i Szwecji do NATO

ria.ru/rtl.it/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz