Wielki sukces polskiej tenisistki Igi Świątek. Polka awansowała do finału turnieju Rolanda Garrosa pokonując Argentynkę Nadię Podoroską.

W czwartkowym półfinale Rolanda Garrosa Iga Świątek nie dała szans niżej notowanej Argentynce Nadii Podoroskiej pokonując ją w dwóch setach: 6:2 i 6:1. Cały mecz trwał zaledwie 70 minut. W obu setach Polka szybko narzucała rywalce swoje warunki przełamując jej pierwsze podanie i tocząc dalej mecz pod swoje dyktando. Argentynka zdołała przełamać serwis Świątek dopiero w piątym gemie drugiego seta, kiedy przegrywała już 0:4 w gemach. To jednak było wszystko, na co było stać tego dnia Argentynkę.

Portal Wirtualna Polska chwali polską tenisistkę za świetne poruszanie się po korcie, siłę ognia, precyzję zagrań, spryt, cierpliwość i płynne przechodzenie z obrony do ataku. Świątek zachwycała „ekstremalnie głębokimi krosami i efektownymi zagraniami po linii” a także świetną pracą w defensywie.

Polka, która do tegorocznego turnieju Rolanda Garrosa przystępowała dopiero jako 54. tenisistka w rankingu WTA, idzie przez turniej jak burza. Bez straty seta pokonała już sześć rywalek, w tym turniejową „jedynkę” Simonę Halep oraz ubiegłoroczną finalistkę Marketę Vodurousovą. W sobotnim finale spotka się ze zwyciężczynią pojedynku Petra Kvitova-Sofia Kenin.

Świątek jest dopiero drugą polską tenisistką, która wystąpi w finale wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garrosa. Przed nią uczyniła to w 1939 roku Jadwiga Jędrzejowska. Dotąd żadnej Polce nie udało się wygrać jakiekolwiek turnieju zaliczanego do tzw. Wielkiego Szlema.