Paryż zamyka bary i kawiarnie

Władze Paryża, zaniepokojone dynamiką pandemii koronawirusa, zadecydowały o okresowym zamknięciu barów i kawiarni.

Szef paryskiej policji Didier Lallement oświadczył w poniedziałek – „Od jutra wszystkie bary będą zamknięte” – zacytował portal telewizji France24. Zamknięcie barów, kawiarni i restauracji w Paryżu będzie trwać co najmniej dwa tygodnie. Oświadczenie Lallementa nastąpiło po ubiegłotygodniowych deklaracjach francuskiego ministra zdrowia Olivier Véran, że tylko zamknięcie stołecznych lokali gastronomicznych może zapobiec dalszemu narastaniu pandemii wirusa SARS CoV-2 w mieście.

We Francji padł niedawno rekord liczby odnotowanych w ciągu doby nowych przypadków zakażenia nowym koronawirusem. W sobotę wykryto ich aż 17 tys. Na sam Paryż przypadło 3,5 tys. przypadków, ale tydzień temu, w poniedziałek w Paryżu wykryto aż 6 tys. zarażonych.

Według władz to właśnie lokale gastronomiczne są głównym miejscem transmisji wirusa w związku z tym, że często nie są w nich przestrzegane zasady dystansowania społecznego. Aurelien Rousseau z miejscowej agencji ochrony zdrowia stwierdził, że Paryż przekroczył już trzy wskaźniki określające zagrożenie epidemiologiczne i w związku z tym musiał zostać sklasyfikowany jako obszar najwyższego zagrożenia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jednak wbrew słowom komendanta Lallementa zamknięcie sektora gastronomicznego nie będzie kompletne. Obszerne lokale, które będą mogły przestrzegać nowych norm co do rozszerzenia odległości między stolikami, zapewnienia żeli dezynfekujących na każdy stolik.

Mimo przyjętych środków bezpieczeństwa Rousseau spodziewa się obłożenie łóżek na oddziałach intensywnej terapii sięgnie 50 proc.

france24.com/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz