Jeśli wierzyć statystykom niemieckiej policji, muzułmanie popełniają znacznie mniej przestępstw związanych z antysemityzmem od rodowitych Niemców.

W ubiegłym roku w Niemczech średnio 4 razy dziennie popełniano przestępstwo na tle antysemickim. W sumie było ich w całym roku 1453 – podało w poniedziałek Deutsche Welle powołując się na raport niemieckiej policji, do którego dotarł „Tagesspiegel”.

Niemiecka policja przygotowała raport w odpowiedzi na zapytanie poselskie wiceprzewodniczącej Bundestagu Petry Pau z partii Die Linke. Liczba 1453 antysemickich czynów w rzeczywistości będzie większa, ponieważ raport nie ujął danych z wszystkich krajów związkowych. Wśród nich były 32 akty przemocy, 160 aktów uszkodzenia mienia oraz 898 aktów podżegania.

Sprawcami antysemickich czynów są w Niemczech głównie zwolennicy skrajnej prawicy – przypisano im aż 1377 takich przestępstw. 33 przestępstwa tego rodzaju popełnili cudzoziemcy bez związku z islamem. Według niemieckiej policji muzułmanie tylko 25 razy w ten sposób naruszyli prawo. W 17 przypadkach nie udało się ustalić poglądów politycznych sprawców. Zanotowano tylko jeden przypadek przestępstwa spowodowanego antysemityzmem w wykonaniu osoby o poglądach lewicowych.

Liczba 1453 antysemickich przestępstw w Niemczech jest zbliżona do statystyk z roku 2016, lecz wyższa niż w roku 2015.

Według Petry Pau cytowanej przez „Tagesspiegel” w Niemczech może być znacznie więcej przypadków przestępstw z antysemityzmu, ponieważ ofiary boją się je zgłaszać na policję.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Angela Merkel: Do Niemiec powrócił antysemityzm

Kresy.pl / Deutsche Welle / Tagesspiegel

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. RAFALXJXJXJ
    RAFALXJXJXJ :

    Jak moga atakowac swoich braci semitów ,skoro Izrael przez Sorosa eksportuje imigrantów i terroryzm do Europy.Oni sa im wdzięczni w odróżnieniu od Europejczyków bo widzą ponadnarodowy spisek wymieszania narodow w jeden niewolniczy organizm zwany multi kulti. Przy okazji zniszczą chrześcijaństwo i jego wszelkie odłamy . Dlatego tak zaciekle infiltrują Polske i nas opluwaja. Jesteśmy przeszkodą w tym planie .