Kanclerz podkreśliła, że fakt powrotu antysemityzmu do Niemiec budzi wstyd, a Żydzi w kraju potrzebują ochrony.

Kanclerz Niemiec oświadczyła w sobotę, w dniu poświęconym pamięci ofiar Holokaustu, że boli ją powrót antysemityzmu w jej własnym kraju. To wstyd, że żadna żydowska instytucja nie może istnieć bez policyjnej ochrony – zaznaczyła.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Wymaga jej zarówno szkoła, przedszkole, jak synagoga – podkreśliła Merkel, dodając, że jest to trudne do zrozumienia i zawstydzające.

ZOBACZ TAKŻE: Merkel: Antysemityzm to jeden z największych problemów w Niemczech

Angela Merkel zaznaczyła również, że przeciwstawianie się ze wszystkich sił antysemityzmowi stało się codziennym zadaniem. Ksenofobia i nienawiść do innego mają być, zdaniem szefowej niemieckiego rządu, problemami, które coraz częściej pojawiają się na porządku dziennym.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Niezwykle doniosłą sprawą kanclerz Niemiec nazwała konieczność wsłuchiwania się w głos osób, które przeżyły Holokaust. Dobrą przyszłość możemy budować tylko wówczas, gdy znamy przeszłość, i nie ulega wątpliwości, że nadal potrzebujemy tej wiedzy – stwierdziła Merkel, podkreślając znaczenie utrzymanie obchodów Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Nie ma miejsca na antysemityzm w niemieckim społeczeństwie, którego podstawowymi wartościami powinny być otwarcie i tolerancja – stwierdziła w swoim wystąpieniu kanclerz Niemiec.

W Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu w podobnym duchu wypowiadało się wielu niemieckich polityków. Agencja prasowe cytują polityków przypominających o przypadkach palenia w Niemczech izraelskich flag przez imigrantów z Bliskiego Wschodu.

Kresy.pl / forsal.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    MJD9 :

    Trzeba było nie wpuszczać do Europy milionów semitów z pasożytniczej pseudocywilizacji muzułmańskiej, to by nie było śladu antysemityzmu w Niemczech. A tak będzie i z całą pewnością jeszcze kolosalnie wzrośnie, bo dla zwykłych Niemców to teraz już być albo nie być. Krwawa wojna którą wygrają albo przegrają jest oczywista. Tak jest zresztą napisane w starych wczesnośredniowiecznych pismach które przedstawiciele pasożytniczej pseudocywilizacji muzułmańskiej uznali za swój system wartości.