Według Angeli Merkel antysemityzm jest bardziej rozpowszechniony niż mogło by się to wydawać. Jej zdaniem jest to bardzo niebezpieczny trend, z którym należy walczyć.

Niemiecka Kanclerz zaapelowała o to by nasilić walkę z antysemicką propaganda w Internecie. Przyznała, że Niemcy muszą podjąć szczególny wysiłek w walce z antysemityzmem i jest to obecnie jedna z najważniejszych kwestii.

Jednym ze sposobów walki z tym zjawiskiem ma być położenie większego nacisku na rolę żydów w budowaniu europejskiej i niemieckiej kultury, społeczeństwa, nauki a także Unii Europejskiej. Merkel ma otworzyć w poniedziałek wystawę „Sztuka Holocaustu” mającą uczcić 50-lecie nawiązania niemiecko-żydowskich stosunków. Na otwarcie przyjedzie wielu wpływowych żydowskich polityków. Mogą się odbyć zakulisowe konsultacje w sprawie zwalczania antysemityzmu.

Yahoo News/KRESY.PL

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zan
  zan :

  „..na rolę żydów w budowaniu (…) Unii Europejskiej” — czyli to jednak żydowski twór. „Mogą się odbyć zakulisowe konsultacje w sprawie zwalczania antysemityzmu” — czyli jednak Żydzi spiskują za kulisami. „nasilić walkę z antysemicką propaganda w Internecie” — czyli faktycznie prozydowskie rządy i Żydzi sami trollują w Sieci nazywając to „walką”.

 2. leszek1
  leszek1 :

  Semici to narod wywodzacy sie z okolic wspolczesnego Izraela. Narod ten opuscil swoja ojczyzne z powodu przesladowan, chyba slusznych i rozprzestrzenil sie na calym swiecie, gdzie znowu spotykaly ich mniej lub bardziej sluszne przesladowania. Teraz maja swoja ojczyzne, ale nie chca do niej wracac, poniewaz wielu z wyznawcow „Zlotego Cielca” zapragnelo rzadzic calym swiatem i zamienic w niewolnikow poszczegolne narody. Potomkowie Izraela cyklicznie sprawiaja najwieksze klopoty cywilizowanemu swiatu. Z tego jasno wynika ze prosemityzm, a nie antysemityzm jest najwiekszym problemem swiata jak rowniez i pani Merkel, ktora z tajemniczych powodow glosi zupelnie odwrotna teze. Trzeba zaznaczyc, ze w okolicach Izraela mieszkaja Arabowie, ktorzy sa jak najbardziej stuprocentowymi Semitami, wiec nie bardzo mozna zrozumiec wykladni Pani Merkel, ktora twierdzi ze najwiekszym problemem Niemiec jest brak sympatii do Arabow, a moze szczegolnie do Palestynczykow. Powinna scislej okreslac o ktorych Semitow jej chodzi, bo na przyklad moja sympatia stoi jednoznacznie po stronie Semitow palestynskich.

 3. mix
  mix :

  Jest niesamowite jaką pozycję zdobyli Żydzi przez Hitlera. Dzięki temu dzisiaj są praktycznie wyjęci spod wszelkiej krytyki, a wszyscy kłaniają im się w pas i mogą knuć bez żadnych przeszkód. Może w tzw. teoriach spiskowych jest jednak jakieś ziarno prawdy… Zwłaszcza w świetle np. relacji z getta pokazujących, że nie mają żadnych skrupułów nawet względem swoich.