Media dotarły do informacji, że francuskie władze przygotowując się do deportacji 231 religijnych ekstremistów.

Francja przygotowuje się do wydalenia 231 obcokrajowców podejrzewanych o ekstremistyczne przekonania religijne – podała w niedzielę agencja Reutera powołując się na ustalenia francuskich mediów. Informacja wyciekła do prasy dwa dni po tym, jak czeczeński islamista na przedmieściach Paryża obciął głowę nauczycielowi, który pokazywał uczniom karykatury Mahometa.

Jako pierwsze informację o planach wydalenia cudzoziemców podało radio Europe 1. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji, odpowiedzialne za wydalanie cudzoziemców, jak dotąd nie potwierdziło tych doniesień.

Według ustaleń Europe 1 francuski minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin poprosił lokalnych prefektów o zarządzenie deportacji na spotkaniu w niedzielne popołudnie. Chodzi o 231 osób znajdujących się na rządowej liście obserwacyjnej. 180 spośród tych osób przebywa obecnie w więzieniu, a 51 ma zostać aresztowanych w ciągu najbliższych godzin.

Jak podaje Reuters, Francja definiuje ekstremistów jako „ludzi, którzy zaangażowani w proces radykalizacji mogą zechcieć wyjechać za granicę, aby dołączyć do grup terrorystycznych lub wziąć udział w działaniach terrorystycznych”.

Darmanin miał również zwrócić się do służb swojego ministerstwa o dokładniejsze zbadanie wniosków osób ubiegających się o status uchodźcy we Francji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak pisaliśmy, w piątek na przedmieściach Paryża 18-letni azylant pochodzenia czeczeńskigo obciął głowę nauczycielowi, który na lekcji historii pokazywał dzieciom karykatury Mahometa. Napastnik został zastrzelony przez policję. W sobotę portal France24 informował, że francuska policja zatrzymała już dziewięć osób w związku z atakiem nożownika na nauczyciela. Wśród osób zatrzymanych są rodzice napastnika, a także osoba niepełnoletnia.

Kresy.pl / Reuters

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz