Kilkoro małych dzieci zostało dźgniętych nożem w parku w pobliżu jeziora Annecy na południowym-wschodzie Francji. Sprawcą jest przybysz z Syrii

Według BBC nożownik ugodził co najmniej czworo dzieci. Ofiary mają około trzech lat. Co najmniej dwoje jest w stanie krytycznym. Jak poinformował minister spraw wewnętrznych Francji Gérald Darmanin policjanci obezwładnili i aresztowali już napastnika. Regionalny deputowany Antoine Armand opisał atak jako „odrażający”, a premier Francji Élisabeth Borne jest w drodze na miejsce zdarzenia.

Armand powiedział, że władze prowadzą śledztwo i wiedzą na razie „bardzo mało” o ataku. Lokalni urzędnicy wcześniej powiedzieli, że sześcioro dzieci zostało rannych, ale później policja skorygowała tę liczbę do dwojga dzieci i jednego dorosłego w stanie zagrażającym życiu, a kolejne dwoje dzieci zakwalifikowano jako lekko ranne.

Według doniesień “Le Parisien”, BFM TV i AFP, powołujących się na źródła policyjne, podejrzany jest uchodźcą z Syrii. Zaatakował dzieci – niektóre w wózkach – gdy odwiedzały park, po czym uciekł z miejsca zdarzenia i dźgnął starszego mężczyznę w pobliżu. Interweniowała policja i sprawca został postrzelony w nogi. Zgromadzenie Narodowe Francji uczciło ofiary minutą ciszy, a drogi wokół miejsca ataku są zablokowane.

Prezydent Emmanuel Macron napisał na Twitterze, że naród jest „w szoku” z powodu „aktu tchórzostwa”, dodając, że kilkoro dzieci i osoba dorosła są w stanie krytycznym.

Czytaj także: Paryż: Ataka nożownika na dworcu kolejowym. Jedna osoba ciężko ranna

bbc.com/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    Można obstawić że lewicowe media i władza zrobią z niego chorego psychicznie(co w pewnym sensie jest prawdą bo nikt normalny nie dźga nożem dzieci) lub to biedny straumatyzowany “uchodźca”.Niestety póki rządzi w Europie lewica to nie pozbędziemy się wszelkiej maści “uchodzców” “imigrantów” i innych którzy chcą żerować na socjalu i głupocie europejczyków( jak my ukraińców)