Trzy osoby zginęły, a sześć zostało rannych w wyniku ataku nożownika w niemieckim mieście Wuerzburg – podaje agencja Reutera powołując się na niemiecka gazetę Bild.

Do ataku doszło w piątek po południu w centrum miasta Wuerzburg w Bawarii. Według agencji Reuters trzy osoby zginęły, a sześć zostało rannych. Napastnik został postrzelony przez policję w nogę i obezwładniony. Sprawca prawdopodobnie działał w pojedynkę.

Niemiecka policja zapewniła, że sytuacja jest teraz pod kontrolą. „Napastnik został obezwładniony po tym, jak policja użyła broni palnej” – napisała na Twitterze policja z Dolnej Frankonii. „Nie ma żadnych oznak drugiego podejrzanego. Nie ma żadnego zagrożenia dla ludności”.

Filmy opublikowane w mediach społecznościowych pokazują młodego mężczyznę, który wydaje się trzymać nóż i do czasu przyjazdu policji jest odpychany przez innych mężczyzn trzymających krzesła.

Reporter telewizji publicznej ARD powiedział, że policja poinformowała go, że rzekomo nic nie wskazuje na motywy terrorystyczne zamachu.

Niemiecki serwis Rheinische Post podaje, że według policji sprawcą jest 24-letni Somalijczyk. Jednocześnie Bayerischer Rundfunk poinformował, powołując się na kręgi policyjne, że mężczyzna jakoby był “chory psychicznie”.

CZYTAJ TAKŻE: Strzelanina w Berlinie. Trzy osoby ranne

Kresy.pl / reuters.com / rp-online.de

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply