Brytyjska policja zakwalifikowała sobotni atak nożowniczy w Reading jako akt terroryzmu. Jego sprawcą jest 25-letni uchodźca z Libii ubiegający się o azyl.

Do ataku doszło w sobotę wieczorem w Forbury Gardens w Reading, wkrótce po tym gdy w parku tym odbył się wiec przeciwko dyskryminacji ludności czarnoskórej pod hasłem BlackLivesMatter. Według relacji świadków przytaczanej przez „The Telegraph” terrorysta szedł naprzeciw grupy mężczyzn w średnim wieku odpoczywających w parku i nagle ich zaatakował. Trzy osoby, którym wymierzył ciosy nożem zmarły. Jeden z rannych w niedzielę nadal pozostaje w szpitalu. Jego stan lekarze określili jako „stabilny”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Terrorysta został zatrzymany przez brytyjską policję w ciągu kilku minut od ataku. To 25-letni Chairi Saadallah – nielegalny imigrant z Libii, który złożył w Wielkiej Brytanii wniosek o azyl. Żył w Zjednoczonym Królestwie od kilka tal. Według telewizji Skynews Saadaaleh wymierzał nożem ciosy w szyję i pod pachy. Policja jak na razie nie sądzi by ktokolwiek inny był zaangażowany przygotowanie jego ataku terrorystycznego. Libijczyk atakował prawdopodobnie przypadkowo wybrane osoby. Funkcjonariusze zarejestrowali już w tej sprawie 41 świadków.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Wielka Brytania, jako państwo zamieszkane przez przez wielu imigrantów muzułmańskich, często jest obszarem działania terrorystów-dżihadystów. W ostatnich latach częste są przypadki ataku pojedynczych terrorystów atakujących przypadkowych przechodniów przy pomocy przedmiotów codziennego użytku takich jak noże czy samochody. W listopadzie doszło do nożowniczego ataku terrorystycznego w centrum Londynu, na Moście Londyńskim. Do kolejnego ataku terrorystycznego z użyciem noża doszło w Londynie już w lutym.

telegraph.co.uk/news.sky.com/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz