Prezydent Czech, Miloš Zeman swoje wystąpienie na forum Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych poświęcił przede wszystkim zagrożeniu ze strony terroryzmu i migracji

„Gdy byłem młody, byłem pod wpływem dwu książek. Jedną z nich był „Koniec historii” Francisa Fukuyamy, drugą „Zderzenie cywilizacji” Samuela Huntingtona” – rozpoczął swoje przemówienia prezydent Czech. Wizję Fukuyamy, Zeman nazwał „utopią, pięknym snem, ale tylko snem”, natomiast „Huntington był realistą”. Zeman przytaczał nawet sformułowanie Huntingtona z jednego z jego artykułów, opublikowanych przez „Foreign Affairs”, w którym nieżyjący już politolog pisał o „krwawej granicy [cywilizacji] islamu”.Zeman mówił o „antycywilizacji bazującej na terrorze i na niczym więcej niż terrorze”. Właśnie zagrożenie terroryzmem było głównym zagadnieniem podnoszonym przez czeskiego prezydenta. „Widzimy akcje terrorystyczne w Europie i nie tylko w Europie” – konstatował, stwierdzając, że pisząc kondolencje i organizując manifestacje solidarności „wciąż wahamy się przed walką z terroryzmem z pełną siłą”. Tymczasem przy ONZ jest afiliowanych aż 38 agend działających na rzecz walki z terroryzmem. „Im więcej ich powstaje tym bardziej rozkwitają organizacje terrorystyczne” – komentował kwaśno Zeman.

Mówiąc o migracjach, czeski nazwał je „drugą stroną monety” – zjawiska jakim jest terroryzm. „Częściowo migracje są prowokowane przez aktywność terrorystyczną, na przykład w Syrii lub Iraku” – zauważył – „z drugiej strony migracje są powiązane z terroryzmem, ponieważ niektórzy dżihadyści ukrywają się falach migracyjnych. I w Europie, i gdzie indziej, tworzą oni uśpione komórki i samotnych wilków”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zeman wskazywał także na inne negatywne skutki masowych migracji, które są według niego mechanizmem „drenażu mózgów” państw afrykańskich i bliskowschodnich. „Młodzi, zdrowi ludzie, głównie mężczyźni, którzy opuszczają państwa reprezentują słabnący potencjał tych państw i wszyscy, którzy przyjmują migrantów w Europie się na to godzą, tak jak na zacofanie tych państw” – zauważył czeski polityk. Dlatego wezwał do wspierania krajów z których pochodzą migranci „a nie popierania migracji”.

Czeski prezydent wzywał jednak do optymizmu będąc pewnym, że „kiedyś przezwyciężymy terroryzm”.

Czytaj także: Miloš Zeman: Sami będziemy decydować o tym, kogo wpuścimy na nasze terytorium

seznam.cz/kresy.pl

Reklama


Warning: Use of undefined constant ID - assumed 'ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/kresy/public_html/wp-content/themes/uniset_v1/modules/shortcode_author.php on line 5

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz