Prezydent Czech Miloš Zeman po raz kolejny zadrwił z dziennikarzy, o których ma nienajlepsze mniemanie. Jego ostatni żart nawiązujący do śmierci Dżamala Chaszukdżiego oburzył organizację Reporterzy bez Granic.

Jak podały czeskie media, w środę Zeman wychodząc z debaty budżetowej w czeskim parlamencie odpowiedział na kilka pytań od dziennikarzy. Na pożegnanie wspomniał, że pokazano mu zdjęcie-mema z internetu przedstawiającego jego osobę, który bardzo mu się spodobał.

Z tej fotografii wychodzi dymek: „Lubię dziennikarzy, może zaproszę ich na kolację do ambasady Arabii Saudyjskiej”. – tak Zeman opisał słowa, które przypisano mu w memie i pożegnał się z dziennikarzami życząc im miłego dnia.

Żart Zemana odnoszący się do zabicia dziennikarza Dżamala Chaszukdżiego w saudyjskim konsulacie w Istambule wywołał oburzenie organizacji Reporterzy bez Granic, której zdaniem żart był skrajnie niesmaczny. Organizacja wezwała prezydenta Czech do przeprosin wytykając mu, że nie po raz pierwszy drwi sobie z dziennikarzy.

W październiku 2017 roku Zeman na konferencji prasowej wystąpił z plastikową atrapą karabinu Kałasznikow z napisem „dla dziennikarzy”. Kilka dni wcześniej w siedzibie Rady Europy powiedział do swoich ochroniarzy, że mają zabrać kamerzystę, który wszedł mu w drogę, inaczej go „zabije”. W maju 2017 roku żartował w obecności Władimira Putina, że dziennikarzy należy likwidować, ponieważ „jest ich za dużo”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Zeman o Sobotce: Szara kreatura z charyzmą słoika korniszonów

Kresy.pl / izorhlas.cz / tyden.cz / rsf.org
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz