Zgodnie z zapowiedziami włoski wicepremier i minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini przebywał w środę i czwartek z wizytą w Moskwie.

Salvini przebywał w Moskwie z wizyta prywatną. Odwiedził tam filię organizacji włoskich przemysłowców Confindustria. Prawicowy polityk już zapowiadając swój wyjazd występował w imieniu włoskich przedsiębiorców domagając się odwołania unijnych sankcji wobec Rosji, na których włoski biznes dużo stracił. Przebywając w rosyjskiej stolicy Salvini stwierdził – „nie ma bardziej europejskiego kraju niż Rosja”. Jak zapewnił – „Tutaj czuję się jak w domu. W niektórych państwach europejskich nie”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przebywając w Moskwie Salvini jeszcze raz powtórzył swój apel – „sankcje wobec Rosji są absurdalne pod względem społecznym, kulturalnym i ekonomicznym” – słowa Salviniego cytuje agencja Bloomberg. Włoski polityk zapowiadał, że zrobi „wszystko co możliwe” by unijne sankcje wobec Rosji nie zostały przedłużone. Decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta 13 grudnia.

Ukraińska redakcja amerykańskiego Radia Wolna Europa – Radio Svoboda twierdzi, że Salvini dystansował się do groźby zawetowania przez Włochy decyzji UE o przedłużeniu sankcji. Jednocześnie rozgłośnia twierdzi, powołując się na kilka anonimowych źródeł, że Włochy zaproponują swoją zgodę na przedłużenie sankcji w zamian za wznowienie programu wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw z państw UE działających w Rosji.

Salvini podkreślał, że sankcje przez cztery lata obowiązywania nie przyniosły żadnego pozytywnego efektu. Twierdził też, że sankcje nie muszą być jedyną słuszną odpowiedzią na działania aneksjonistyczne. Przypomniał w tym kontekście, że po tym gdy turecka armia poparła powstanie nieuznawanej, separatystycznej Tureckiej Republiki Cypru Północnego w 1974 państwa europejskie nie zastosowały wobec Turcji sankcji takich jak wobec Rosji.

Salvini, który zdobył popularność wdrożeniem ostrej polityki migracyjnej, po raz kolejny w sposób zdecydowany zajmuje stanowisko w sprawie polityki zagranicznej. Lider Ligi cieszy się we Włoszech rosnącą popularnością, podobnie jak jego partia, która zajmuje już pierwsze miejsce we włoskich sondażach .

radiosvoboda.org/bloomberg.com/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz