Premier Hiszpanii Pedro Sanchez zapowiedział na zjeździe partii rządzącej, że podejmie działania na rzecz delegalizacji prostytucji.

Relację z wystąpienia Sancheza na kongresie Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (PSOE) przytoczył w poniedziałek portal telewizji Polsat News. W czasie niedzielnego zjazdu jaki dobywał się w Walencji hiszpański premier powiedział do swoich partyjnych towarzyszy – „Prostytucja prowadzi do zniewalania kobiet. Zamierzamy z nią walczyć”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4825.41 PLN    (21.93%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jak dodał stanowczo Sanchez – „Kończąc to spotkanie zapewniam, że uruchomimy procedurę likwidacji prostytucji w naszym kraju”. Polsat News przypomina, że wypowiedź ta wpisuje się w program partii rządzącej Hiszpanią, której przewodzi Sanchez.

Jeszcze w 2019 r. PSOE przyjęło oficjalne stanowisko w sprawie prostytucji, która według hiszpańskich socjalistów jest z jedną „z najokrutniejszych form przemocy wobec kobiet”. Socjaliści uznali, że jej źródłem jest bieda kobiet i już wówczas zapowiadali zwalczanie prostytucji.

Polsat News przytacza też dane na temat dużej popularności usług prostytutek w stolicy Hiszpanii. Według miejscowego Ośrodka Badań Socjologicznych w Madrycie korzystało z nich 39 proc. mieszkających w tym mieście dorosłych mężczyzn.

Czytaj także: Syn prezydenta USA przyznał prostytutce, że może być szantażowany przez Rosjan

polsatnews.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz