Irakijczyk wiozący nielegalnych imigrantów uciekał przed policją ulicami Białegostoku z prędkością 200 km na godzinę.

Podlaska policja poinformowała w poniedziałek o zatrzymaniu po pościgu 22-letniego Irakijczyka, który przewoził sześciu nielegalnych imigrantów. Cudzoziemiec uciekał policji ulicami Białegostoku z ogromną prędkością nieomal doprowadzając do tragedii.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano. Białostoccy policjanci otrzymali powiadomienie od Straży Granicznej o audi, które nie zatrzymało się do kontroli.

Jak czytamy w policyjnym komunikacie, pościg za tym samochodem policjanci rozpoczęli w Grabówce pod Białymstokiem. Kierowca nie reagował na sygnały do zatrzymania i uciekał tzw. trasą generalską w kierunku Warszawy. Podczas ucieczki wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Policja opublikowała krótkie nagranie, na którym widać, jak uciekający kierowca przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Miał w tym momencie jechać z prędkością 200 km na godzinę. Na nagraniu widać, że niewiele brakowało, by kierowca potrącił pieszych zamierzających wejść na pasy.

„Po kilkunastokilometrowym pościgu kierowca audi skręcił na parkingi przy ulicy Andersa w Białymstoku. Kontynuując ucieczkę jechał chodnikami, a zaparkowane pojazdy omijał w ryzykowny sposób. Ostatecznie drogę ucieczki odcięli mu policjanci z białostockiej patrolówki” – podała policja.

Zatrzymanym kierowcą audi okazał się 22-letni Irakijczyk na stałe mieszkający w Szwecji. W samochodzie przewoził on sześciu nielegalnych imigrantów z Iraku – czterech w kabinie a dwóch w bagażniku. Migranci zostali przekazani Straży Granicznej, a kierowca trafił do policyjnego aresztu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak podawaliśmy wcześniej w poniedziałek, w ostatnim czasie mamy do czynienia z falą zatrzymań osób, które przewożą nielegalnych imigrantów w pobliżu wschodniej granicy. W niedzielę policja zatrzymała w Siemiatyczach kierowcę, który wiózł cudzoziemców. Uciekając przed służbami mężczyzna doprowadził do zderzenia z nieoznakowanym radiowozem. Kolejni dwaj cudzoziemcy przewozili samochodami nielegalnych imigrantów i nie zatrzymali się do kontroli drogowej (w tym wspomniany Irakijczyk).

Kresy.pl / bialystok.policja.gov.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz