Odpowiedzialny za sprawy międzynarodowe we frakcji parlamentarnej AfD Armin Paulus Hampel wyraził zadowolenie, że kolejne kraje wycofały uznanie dla Republiki Kosowa.

Hampel spotkał się z dyrektorem serbskiego Biura ds. Kosowa i Metochii a zarazem wiceprzewodniczącym rządzącej Serbskiej Partii Postępowej (SNS), Marko Djuriciem. „Pozostajemy na stanowisku, jako partia i grupa parlamentarna w Bundestagu, że niepodległość Kosowa jest tak nielegalna jak interwencja NATO” – powiedział Hampel, odnosząc się do ataku Sojuszu Północnoatlantyckiego na Jugosławię z 1999 r., który doprowadził do wycofania jugosłowiańskich sił wojskowych i bezpieczeństwa z Kosowa, i przejęcia kontroli nad regionem przez albańskich separatystów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Serbia ma więcej wrogów niż przyjaciół i dzisiaj, nie tylko nasza partia ale też zdobywca nagrody Nobla są wśród przyjaciół Serbii” – powiedział Hampel, odnosząc się do nagrody w dziedzinie literatury przyznanej za 2019 r. Peterowi Handke, który opisał wojnę w byłej Jugosławii ukazując także Serbów jako jej ofiary. Niemiecki polityk cieszył się, że już 13 państw wycofało swoje uznanie dla państwowości Kosowa.

Djurić dziękował Hampelowi i AfD za wsparcie. Jak stwierdził – „Serbia jest zainteresowana w ustanowieniu dialogu i poprawie relacji z Niemcami na wszystkich płaszczyznach”. Dodał – „Jest dla nas ważne, że z Niemiec słychać różne głosy.”

We wrześniu dążenie do wycofania uznania Kosowa przez Czechy zapowiedział prezydent tego państwa, Miloš Zeman.

Czytaj także: Opozycja zwycięża w wyborach do parlamentu częściowo uznawanej Republiki Kosowa

b92.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz