Dwóch Palestyńczyków zginęło w rajdzie izraelskiego oddziału na dom w Nablusie na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Mimo, że w niedzielę weszło w życie zawieszenie broni między Izraelem a paletyńskim Islamskim Dżihadem, ten pierwszy kontynuował uderzenia na palestyńskich bojowników w Strefie Gazy. Jednak operacje zostały rozciągnięte także na Zachodni Brzeg Jordanu. Jedną z akcji przeprowadzono w mieście Nablus.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

10 PLN    (0.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Izraelska armia i siły specjalne otaczają dom poszukiwanego w Nablusie. Doszło do wymiany ognia” – oświadczyło izraelskie wojsko. Portal tureckiej telewizji TRT World opisał skutki wtorkowego starcia. Zginęło dwóch Palestyńczyków, a co najmniej 30 zostało rannych. Jednym z zabitych ma być dowódca Brygad Męczenników Al-Aksy w mieście Adham al-Nabulsi. Organizacja jest militarnym skrzydłem organizacji Fatah, nie Islamskiego Dżihadu. Fatah to organizacja założona przez Jasira Arafata, główna siła Organizacji Wyzwolenia Palestyny, administrująca częścią Zachodniego Brzegu w ramach izraelskiej okupacji regionu.

Według portalu TRT World do starć doszło także w innych miejscach Nablusu. Na koncie poświęconym opisywaniu konfliktu izraelsko-palestyńskiego na Twitterze pojawiły się nagrania wideo mające obrazować starcia w Nablusie. Wynika z nich, że Izraelczycy używali nie tyko lekkiej broni strzeleckiej, a dom w którym bronili się bojownicy uległ poważnemu zniszczeniu.

 

 

W piątek siły zbrojne i policyjne Izraela ogłosiły operację „Breaking Dawn”. We wspólnym oświadczeniu premier Jair Lapid i minister obrony Benny Gantz powiedzieli, że Izrael „nie pozwoli organizacjom terrorystycznym na ustalanie agendy w miastach w pobliżu Strefy Gazy i na zagrażanie obywatelom Izraela”. Doszło do wzajemnych ostrzałów ze strony sił izraelskich i Islamskiego Dżihafu, który był głównym celem izraelskiej operacji w Strefie Gazy.

W ich wyniku, jak podała TRT World, zginęło 46 Palestyńczyków, w tym 16 dzieci a 360 mieszkańców Strefy Gazy odniosło rany.

trtworld.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz