Orban: Potrzebujemy mniej drag queen i więcej Chucka Norrisa

Węgierski premier Viktor Orban wystąpił na ubiegłotygodniowym kongresie amerykańskich konserwatystów. Wyśmiewał tytuły, jakie przypisują mu „lewicowe media”. „Potrzebujemy mniej drag queen i więcej Chucka Norrisa” – oświadczył.

Premier Węgier Viktor Orban spotkał się w czwartek z byłym prezydentem USA Donaldem Trumpem. Później uczestniczył w wielkiej konferencji środowisk konserwatywnych CPAC (Conservative Political Action Conference) w Dallas w Teksasie. Skrytykował lewicowe media, dodając, że doskonale wie, co o nim myślą. „Orban – europejski rasista i antysemita, koń trojański Putina” – powiedział, cytowany przez BBC.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

10 PLN    (0.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Podkreślił, że Zachód doświadcza „zderzenia cywilizacji”. Orban odniósł się do zarzutów o rasizm, które zaczęły się pojawiać po jego niedawnym przemówieniu. „Chrześcijański polityk nie może być rasistą” – oświadczył. Dodał, że ci, którzy uważają go za rasistę lub antysemitę, są „po prostu idiotami”.

„Już widzę jutrzejsze nagłówki” – wskazał. „Skrajnie prawicowy europejski rasistowski i antysemicki polityk, koń trojański Putina, wygłasza przemówienie na konserwatywnej konferencji” – dodał.

„Nie chcę im podsuwać żadnych pomysłów, oni najlepiej wiedzą, jak pisać fałszywe wiadomości” – powiedział.

Węgierski premier skrytykował Baracka Obamę i Georga Sorosa. Podkreślił, że miliarder stworzył armię w postaci organizacji pozarządowych czy centrów uniwersyteckich, które „starają się narzucić swą wolę przeciwnikom”.

Zobacz także: Orban w USA: globalistyczni przywódcy eskalują i przedłużają wojnę na Ukrainie

Polityk odniósł się też do kwestii nielegalnej imigracji: „Byłem pierwszym, który sprzeciwił się nielegalnej imigracji”.

„Węgry to kraj stary, dumny, ale wielkości Dawida, który samotnie walczy z globalistycznym Goliatem. Potrzebujemy obrony totalnej” – ocenił. „Potrzebujemy mniej drag queen i więcej Chucka Norrisa” – dodał, czym wywołał aplauz publiczności.

Jak informowaliśmy, premier Węgier Viktor Orban przekonywał pod koniec lipca że kraje, w których mieszają się rasy, „nie są już narodami”.

„My [Węgrzy] nie jesteśmy rasą mieszaną… i nie chcemy stać się rasą mieszaną” – powiedział Orban.

Zobacz także: Szefowa KE zarzuca Orbanowi „rasistowską dyskryminację”

bbc.com / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz