Na wieść o rezygnacji Nikki Haley ze stanowiska ambasador USA przy ONZ izraelskie siły zbrojne (IDF) podziękowały jej gorąco za wspieranie Izraela.

„Dzięki ci, Nikki Haley, za twoją służbę w ONZ i niezachwiane poparcie dla Izraela oraz prawdy. Żołnierze izraelskich sił zbrojnych salutują ci!” – napisano we wtorek na oficjalnym profilu IDF na Twitterze.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Jak napisała dzisiaj gazeta Times of Israel, Haley nie broniła po prostu Izraela w ONZ, lecz ze wsparcia dla Izraela uczyniła propozycję w stylu „z nami albo przeciwko nam”. Gazeta wymieniła pięć najważniejszych proizraelskich posunięć USA, do których miała walnie przyczynić się właśnie Haley.

Pierwszą z tych decyzji było obcięcie i zamrożenie amerykańskiego finansowania dla UNRWA, agencji ONZ administrującej pomocą dla Palestyńczyków. Drugą było zawetowanie rezolucji RB ONZ potępiającą uznanie Jezorolimy za stolicę Izraela przez USA a także „przekonanie” 64 krajów do niewspierania rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w tej sprawie.

PRZECZYTAJ: Kolejne ostrzeżenie Haley dla głosujących w ONZ nie pomyśli Izraela i USA ws. statusu Jerozolimy

Jako trzeci proizraelski krok gazeta wymieniła wyjście USA z Rady Praw Człowieka ONZ, w której łamanie praw człowieka przez Izrael od dawna stało na porządku dziennym. Halley stała także za usunięciem ze strony internetowej ONZ raportu jednej z komisji ONZ oskarżającej Izrael o apartheid. Jako piąty proizraelski krok Times of Israel uznał deklarację Haley, że Ściana Płaczu należy do Izraela i modlitwę amerykańskiej ambasador przy ONZ w tym miejscu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, we wtorek Donald Trump ogłosił, że Nikki Haley odejdzie ze stanowiska ambasadora USA przy ONZ wraz z końcem 2018 roku.

Kresy.pl / Times of Israel

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz