Izrael znowu zaatakował na terytorium Syrii [+VIDEO]

Izraelskie lotnictwo po raz kolejny zaatakowało cele na terytorium sąsiedniej Syrii. Ataki były wymierzone w jedną z organizacji palestyńskich.

Według komunikatu izraelskiej armii cytowanego przez portal rp.pl atak przy pomocy pocisków rakietowych wystrzelonych przez samoloty wymierzony był w „ośrodek aktywności Islamskiego Dżihadu w Syrii”. To palestyńska organizacja wojskowo-polityczna, która w niedzielę wystrzeliła ze Strefy Gazy rakiety w kierunku terytorium Izraela, po tym gdy izraelscy żołnierze zabili jednego z członków organizacji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według portalu syria.liveuamap.com Izraelczycy zaatakowali lotnisko pod stolicą Syrii, Damaszkiem. Palestyńska organizacja przyznała, że w wyniku ataku straciła dwóch swoich bojowników – Selima Ahmeda Selima i Zijada Ahmeda Mansura. Twierdzi też, że Izraelczycy ostrzelali również Strefę Gazy. Strona syryjska nie odnotowała żadnych strat.

Według syryjskiej, państwowej agencji informacyjnej SANA, izraelski atak nastąpił w niedzielę o godz. 23.25. Izraelskie samoloty nie wleciały nad terytorium kontrolowane przez władze Syrii lecz wystrzeliły rakiety znad okupowanych Wzgórz Golan. Agencja twierdzi też, że syryjska obrona przeciwpowietrzna „zniszczyła większość z nich zanim dosięgły swoich celów”.

Jak podaje portal Al Masdar News, premier Izraela Binjamin Netanjahu przyznał, że celem ataku był przywódca Islamskiego Dżihadu, jednak Izraelczykom nie udało się osiągnąć tego celu.

Izrael wielokrotnie dokonywał ataków na Syryjczyków bądź inne oddziały na terytorium Syrii. Prowadzenie ataków na terytorium Syrii oficjalnie potwierdził w zeszłym roku premier Izraela Binjamin Netanjahu. Izraelczycy udzielali też wsparcia zbrojnym ugrupowaniom operującym w pobliżu okupowanych przez nich Wzgórz Golan mimo dżihadystycznego charakteru tych ugrupowań. Wsparcie to potwierdził już w 2014 roku kontyngent sił pokojowych ONZ na Wzgórzach Golan – UNDOF. Dwa tygodnie temu minister obrony Izraela Naftali Bennett groził zamianą Syrii w kolejny „Wietnam”.

 

rp.pl/syria.liveuamap.com/sana.sy/almasdarnews.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz