Prezes państwowej instytucji podlegającej bezpośrednio najwyższemu przywódcy Iranu zapowiedział masową produkcję własnej szczepionki.

Mohammad Mochber, szef EIKO – państwowej korporacji podlegającej bezpośrednio rahbarowi Alemu Chamenei zaprezentował we wtorek nowe preparaty medyczne Ivermectin i Mucocele, jak podała irańska agencja informacyjna MEHR. Agencja nie podała jakie jest przeznaczenie nowych leków, ale przytoczyła słowa Mochbera twierdzącego, że jego korporacja opracowała już szczepionkę na koronawirusa SARS CoV-2.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Mochber twierdzi, że wyprodukowana przez EIKO szczepionka przeszła już dwie fazy testów na ochotnikach. Jej zastosowanie u 14 osób nie spowodowało żadnych skutków ubocznych. Wszyscy ochotnicy pozostają w dobrej kondycji. Obecnie prowadzony jest trzeci etap badań w ramach którego preparat podano kolejnych 56 pacjentom.

„W następnym miesiącu postaramy się zwiększyć wielkość produkcji szczepionki do trzech milionów dawek miesięcznie. Kontynuując ten trend, w ciągu najbliższych czterech miesięcy osiągniemy produkcję 14 milionów dawek szczepionki” – podsumował Mochbar, mówiąc o perspektywie masowego szczepienia Irańczyków.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W Iranie od początku pandemii koronawirusem zaraziło się 1 342 134 osób jak podaje portal Worldometers.info. Daje to temu krajowi 16 miejsce na świecie. W ciągu ubiegłej doby wykryto 5 917 kolejnych przypadków zakażenia. Zmarło 56 973 nosicieli wirusa z tego 87 w ciągu ostatniej doby.

Czytaj także: Iran ćwiczył ostrzał celów morskich pociskami dalekiego zasięgu [+VIDEO]

en.mehrnews.com/worldometers.info/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz