Atak na rosyjską bazę w Syrii

Bojownicy antyrządowych ugrupowań zbrojnych przeprowadzili ostrzał rakietowy rosyjskiej bazy lotniczej w Humajmim w prowincji Latakia.

Według rosyjskiej agencji informacyjnej RIA Nowosti bojownicy wystrzelili w kierunku rosyjskiej bazy lotniczej 17 rakiet. „Osiem wystrzelonych przez bojowników rakiet nie doleciało do bazy lotniczej. Pozostałe dziewięć pocisków terrorystów było zniszczonych dyżurnymi siłami obrony przeciwpowietrznej” – agencja cytuje komunikat rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

To kolejna próba ataku na rosyjską bazę lotnicza w ciągu ostatnich kilku dni. W poniedziałek w jej kierunku wystrzelono sześć rakiet. Rosjanie twierdzą, że ostrzału dokonała organizacja Tahrir asz-Szam, dawniej występująca pod nazwą Dżabhat an-Nusra, powiązana z Al Kaidą. Wszystkie sześć rakiet zostało zniszczone według rakiet przez obronę przeciwpowietrzną. Rosjanom udało się wówczas zlokalizować wyrzutnię rakiet bojowników, która została zniszczona przez samolot wojskowy. Rosjanie chwalą się także zestrzeleniem drona używanego przez dżihadystów.

Rosjanie prowadzą interwencję wojskową w Syrii od jesieni 2015 r. Zostali zaproszeni do Syrii przez jej władze, które są przez Moskwę wspierane politycznie od początku konfliktu. Humajmim jest największą rosyjską bazą, która ma kluczowe znaczenie dla prowadzonych przez nich działań militarnych, które polegają w dużej mierze na użyciu lotnictwa. Wsparcie Rosja odegrało dużą rolę w przywróceniu kontroli władz Syrii nad większością terytorium kraju.

Czytaj także: Kongres wzywa Trumpa do pozostania w Syrii jako siła proizraelska [DOKUMENT]

ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz