Dowodzący grupą operacyjną wojsk amerykańskich w Iraku gen. William H. Seely III wysłał premierowi Iraku list w którym zadeklarował, że rozpoczyna operację wycofania swoich sił z tego państwa.

Rozpoczynając swój list do premiera Iraku Adela Abdula al-Mahdiego amerykański generał napisał – „w poszanowaniu suwerenności Republiki Iraku i zgodnie z żądaniem irackiego parlamentu i premiera, CJTF-OIR [siły Amerykanów i sojuszników] będą dyslokować siły w ciągu najbliższych dni i tygodni, aby przygotować się do dalszych ruchów”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W swoim liście gen. Seely napisał o środkach jakie zamierza podjąć by zapewnić, iż „ruch [jednostek wojskowych] poza Irak będzie przeprowadzany bezpiecznym i efektywnym sposobem”. Środkiem tym będzie zwiększone wykorzystanie amerykańskich śmigłowców transportowych CH-47 Chinook i  UH-60 Black Hawk, które będą eskortowane przez AH-64 Apache. Wycofywanie oddziałów amerykańskich z Iraku będzie odbywać się pod osłoną nocy. W zakończeniu swojego listu, amerykański generał zdecydował się na podkreślenie „wartość naszej przyjaźni i partnerstwa”. Fotografię listu zamieścił na Twiterze ekspert do spraw Bliskiego Wschodu Wojciech Szewko.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz