Powołując się na informacje od białoruskich dziennikarzy, ukraiński portal dsnews.ua twierdzi, że Aleksandr Łukaszenko przebywa w szpitalu z powodu udaru.

Ukraiński portal twierdzi, że prezydent Białorusi doznał udaru. Powołuje się na “kilka źródeł w dziennikarskich kręgach Białorusi”. Sugeruje, że chodzi o pracowników oficjalnych mediów prorządowych. Za fakt potwierdzający doniesienia anonimowych źródeł, ukraiński portal uznaje to, że Aleksandr Łukaszenko nie pojawił się publicznie od 28 lipca.

Właśnie 26 lutego Łukaszenko miał przybyć z wizytą do Homla. Nie pojawił się jednak w tym mieście obwodowym, a odwołanie jego wizyty musiało być nagłe, bowiem na miejscu, w Homlu oczekiwali na niego funkcjonariusze ochrony oraz dziennikarze z tak zwanej “puli prezydenckiej”.

Twierdzeniom portalu przeczy komunikat na stronie Administracji Prezydenta Białorusi, na którym odnotowano, że 26 lipca Łukaszenko odbył spotkanie z urzędnikami państwowymi, a 28 lipca spotkał się z przedstawicielem chińskiej korporacji CITIC Group i odbył rozmowę telefoniczną z premierem Armenii Nikolem Paszynianem. Przeprowadzenie rozmowy potwierdza także służba prasowa Paszyniana.

Ze strony Administracji Prezydenta brak jakichkolwiek informacji o chorobie Łukaszenki. Jego rzeczniczka Natalia Ejsmont komentuje sprawę krótko – “To wszystko bzdura”.

Czytaj także: Łukaszenko: Trzeba będzie wchodzić w skład jakiegoś państwa [+VIDEO]

dsnews.ua/belaruspartisan.by/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply