Tanie linie lotnicze zaczną latać na Białoruś

Węgierski przewoźnik lotniczy Wizz Air zamierza uruchomić w przyszłym roku tanie połączenia do stolicy Białorusi, Mińska.

Połączenie lotnicze Wizz Air na Budapeszt-Mińsk zostanie uruchomione wiosną 2020 roku, poinformował w poniedziałek dyrektor Departamentu Lotnictwa Ministerstwa Transportu i Komunikacji Białorusi, Artiom Sikorski. Jak napisała agencja informacyjna Biełta Wizz Air złożył już stosowny wniosek. „Obecnie prowadzona jest praca w kwestii uzgodnienia i podpisania” – powiedział o porozumieniu w sprawie nowego połączenia lotniczego Sikorski.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jeśli porozumienie zostanie podpisane, połączenie z Budapesztu do Mińska będzie pierwszym połączeniem tanich linii lotniczych łączących Białoruś z państwem Unii Europejskiej. Loty takie mogą okazać się atrakcyjne nie tylko dla mieszkańców Węgier. Zgodnie ze zmianą w przepisach migracyjnych wprowadzoną na Białorusi w 2017 r. obywatele 80 państw, w tym Polski, nie potrzebują wizy by pojawić się w tym państwie o ile korzystają właśnie z przejścia granicznego w mińskim porcie lotniczym.

Przylot i wylot do stolicy Białorusi jest metodą prostszą i dogodniejszą niż skorzystanie z bezwizowego ruchu turystycznego, który jest możliwy tylko w celach turystycznych, przy współpracy z białoruską firmą turystyczną i pozwala na poruszanie się tylko w przygranicznych strefach obwodu brzeskiego i grodzieńskiego. Jest ona szczególnie niewielka w przypadku tego drugiego obwodu gdyż obejmuje tylko Grodno i kilka gmin wzdłuż Kanału Augustowskiego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W czerwcu białoruskie media podały informacje, że rozmowy w sprawie uruchomienia taniego połączenie lotniczego z Grodnem prowadzą władze obwodu grodzieńskiego oraz państwowego operatora lotniczego.

belta.by/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz