Białoruska państwowa agencja informacyjna ujawniła, że w Mińsku aresztowano obywatela Rosji podejrzanego o działalność terrorystyczną.

Informacje o aresztowaniu rosyjskiego obywatela w stolicy Białorusi podaje agencja informacyjna Interfax za białoruską, państwową agencją BelTa. Ta ostatnia powołuje się na informacje Dmitrija Brylewa z Prokuratury Generalnej Białorusi.Do zatrzymania doszło 4 października. Podejrzany jest poszukiwany przez Interpol na wniosek wymiaru sprawiedliwości Austrii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Austriacy podejrzewają urodzonego w 1988 roku obywatela Rosji o zaangażowanie w działalność terrorystyczną. Wniosek o jego aresztowanie wystawiła jeszcze w 2016 roku prokuratura z Grazu. 9 października strona białoruska przesłała do Austrii informacji i Białoruska prokuratura wystawiła wniosek o aresztowanie na czas postępowania o ekstradycji. Austriacy mają teraz 40 dni na przesłanie materiałów postępowania uzasadniających zarzuty jakie chcą postawić zatrzymanego. Na tej podstawie Białorusini podejmą decyzje o ekstradycji.

Białoruskie i rosyjskie źródła nie podaję dokładniejszych informacji na temat organizacji terrorystycznej do jakiej miał należeć zatrzymany Rosjanin. Może on być jednym z kilku tysięcy obywateli Rosji pochodzących przede wszystkim z północnego Kaukazu, którzy dołączyli do tak zwanego Państwa Islamskiego bądź innych dżihadystycznych organizacji, które urosły w siłę w trakcie wojny w Syrii.

Czytaj także: Amerykanie aresztowali chińskiego szpiega

interfax.ru/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz