Zakończyły się rosyjsko-ukraińskie rozmowy pokojowe na granicy Białorusi i Ukrainy. Strony uzgodniły wznowienie rozmów, tym razem na granicy Białorusi i Polski.

Media poinformowały o zakończeniu dzisiejszych rozmów pokojowych, które odbywały się na granicy białorusko-ukraińskiej.

Rosyjska agencja RIA podała, że rosyjscy i ukraińscy negocjatorzy uzgodnili przeprowadzenie drugiej rundy rozmów. Przed nią delegacje wrócą na konsultacje do swoich stolic.

Jak relacjonował przewodniczący delegacji rosyjskiej Władimir Miedinski, szczegółowo omówiono całą agendę. Według niego znaleziono punkty, w których można oczekiwać znalezienia wspólnego stanowiska.

Członek ukraińskiej delegacji Mychajło Podolak powiedział, że dla strony ukraińskiej głównym celem spotkania było omówienie zawieszenia broni.

Ukraińska Prawda cytuje słowa Podolaka, który powiedział, że “strony określiły szereg tematów priorytetowych, w których nakreślono pewne decyzje”. Decyzje te mają “otrzymać możliwości implementacji” po powrocie delegacji do swoich stolic.

Podczas drugiej tury rozmów omawiane do tej pory tematy będą według Podolaka “miały konkretną praktykę rozwoju”.

Następna runda rozmów odbędzie się na granicy polsko-białoruskiej.

Zerkalo.io podaje, że rozmowy trwały pięć godzin i odbywały się w obwodzie homelskim w pobliżu granicy z Ukrainą w tzw. Domu Rybaka.

Jak informowaliśmy, po początkowej odmowie strona ukraińska ostatecznie zgodziła się w niedzielę na rozmowy pokojowe z Rosją na granicy ukraińsko-białoruskiej w okolicy Prypeci. Rozmowy opóźniły się o jeden dzień w związku z tym, iż delegacja ukraińska ze względów bezpieczeństwa udała się na miejsce rozmów przez Polskę.

Kresy.pl / ria.ru / pravda.com.ua / zerkalo.io

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply