5 grudnia leniński sąd rejonowy w Brześciu wydał wyrok skazujący dwóch mężczyzn, którzy chcieli wykraść tajemnicę firmową za łapówkę.

Brzeski sąd skazał dwóch mężczyzn na karę dwóch lat ograniczenia wolności bez kierowania do zakładu karnego oraz grzywnę w wysokości 400 jednostek bazowych. Tym samym sąd przychylił się do stanowiska prokuratury. Wyrok nie jest prawomocny i podlega apelacji. Białoruski portal informacyjny tut.by pisze o „szpiegostwie komercyjnym”. Skazani to 41-letni tłumacz języka angielskiego i francuskiego prowadzący własną działalność gospodarczą oraz 48-letni handlowiec. Obaj współpracowali z firmą, która mogła ponieść szkody na skutek ich działalności.

Sąd uznał obu oskarżonych za winnych podjęcia próby wykradzenia „tajemnicy komercyjnej” miejscowej firmy STiM Brześć. Mężczyźni mieli wydobyć informacje o składzie specjalnej farby, której firma używała do malowania znaków na powierzchni dróg. Oferowali przy tym pracownikowi firmy łapówkę o równowartości 5 tys. dolarów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Skazani zawarli wstępne porozumienie z pracownikiem STiM Brześć i umówili się na przekazanie łapówki. Zostali zatrzymani właśnie w trakcie próby jej przekazani. Śledztwo ujawniło, że działali na rzecz biznesmena z Rosji, który zaoferował im milion rubli rosyjskich w zamian za przekazanie mu tajemnicy brzeskiej firmy.

Czytaj także: Białoruś wyrzuciła ukraińskiego dyplomatę

tut.by/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz