Przywódca Chin odwiedzi Koreę Północną

Xi Jingping złoży wizytę w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej. Będzie to pierwsza wizyta chińskiego przywódcy w tym kraju od 14 lat.

Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej ma przybyć do stolicy Korei Północnej w czwartek. W Pjongjangu będzie przebywał do piątku. „Obie strony będą rozmawiać na temat sytuacji na Półwyspie Koreańskim i dążyć do nowych postępów w politycznym rozwiązaniu kwestii Półwyspu” napisał w poniedziałek portal „Rzeczpospolitej” za chińską telewizja państwową CCTV.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Portal przypomina, że przywódca KRLD Kim Dzong Un w ciągu roku czterokrotnie przyjeżdżał do Pekinu. Jednak relacje między dwoma państwami nie są najlepsze. W zeszłym roku Chiny poparły zaostrzenie sankcji w wobec Korei Północnej chcąc zmobilizować jej władze do rozmów w sprawie programu nuklearnego i rakietowego. Jednak od zeszłego roku doszło do znacznego zaostrzenia relacji chińsko-amerykańskich, jednocześnie amerykańsko-koreańskie rozmowy w sprawie rozbrojenia nuklearnego KRLD zainicjowane w zeszłym roku przez Donalda Trumpa i Kim Dzong Una nie są kontynuowane gdyż strony wyraźnie nie są w stanie osiągnąć porozumienia.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Czytaj także: Korea Północna wystrzeliła kolejny pocisk rakietowy

rp.pl/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz