Kilka dni po poprzedniej próbie rakietowej KRLD wystrzeliła kolejny pocisk, o czym poinformowała armia Korei Południowej.

Rakieta została wystrzelone około godziny 9.30 czasu warszawskiego z miejscowości Sino-ri na północny wschodzie KRLD jak poinformowało Kolegium Połączonych Sztabów armii Korei Południowej. Rakietę wystrzelono w kierunku wschodnim, jak podała agencja informacyjna Reuters.

Południowokoreańska armia nie określiła jaki konkretnie typ pocisku została wystrzelony przez północnego sąsiada. Podała natomiast, że rakieta przeleciała około 420 km. Oznacza to, że w czwartek północni Koreańczycy wystrzelili rakietę dalszego zasięgu niż 4 maja kiedy to odpalili kilka rakiet krótkiego zasięgu, które przeleciały nad terytorium Japonii. Władze Korei Północnej stwierdziły, że testowały zdolność do samoobrony.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6374 PLN    (28.97%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

stanowiska KRLD wobec USA. Przywódca Korei Północnej, Kim Dzong Un sformułował w kwietniu żądanie by z negocjacji o rozbrojeniu nuklearnym jego państwa wyłączyć amerykańskiego sekretarza stanu Mike’a Pompeo. Zadecydował też o odwołaniu gen. Hyon Yong Chola z funkcji głównego negocjatora w tych rozmowach. Kim Dzong Un złożył pod koniec kwietnia wizytę w Rosji gdzie spotkał się w Władimirem Putinem.

reuters.com/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz