Kilka dni po poprzedniej próbie rakietowej KRLD wystrzeliła kolejny pocisk, o czym poinformowała armia Korei Południowej.

Rakieta została wystrzelone około godziny 9.30 czasu warszawskiego z miejscowości Sino-ri na północny wschodzie KRLD jak poinformowało Kolegium Połączonych Sztabów armii Korei Południowej. Rakietę wystrzelono w kierunku wschodnim, jak podała agencja informacyjna Reuters.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Południowokoreańska armia nie określiła jaki konkretnie typ pocisku została wystrzelony przez północnego sąsiada. Podała natomiast, że rakieta przeleciała około 420 km. Oznacza to, że w czwartek północni Koreańczycy wystrzelili rakietę dalszego zasięgu niż 4 maja kiedy to odpalili kilka rakiet krótkiego zasięgu, które przeleciały nad terytorium Japonii. Władze Korei Północnej stwierdziły, że testowały zdolność do samoobrony.

stanowiska KRLD wobec USA. Przywódca Korei Północnej, Kim Dzong Un sformułował w kwietniu żądanie by z negocjacji o rozbrojeniu nuklearnym jego państwa wyłączyć amerykańskiego sekretarza stanu Mike’a Pompeo. Zadecydował też o odwołaniu gen. Hyon Yong Chola z funkcji głównego negocjatora w tych rozmowach. Kim Dzong Un złożył pod koniec kwietnia wizytę w Rosji gdzie spotkał się w Władimirem Putinem.

reuters.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz