Po raz pierwszy od początku pandemii koronawirusa SARS CoV-2 działacze partyjni Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej wystąpili w maskach.

Zdjęcia ze zjazdu Partii Pracy Korei opublikowane we wtorek za północnokoreańskimi źródłami oficjalnymi przez agencję informacyjną Reutera ukazują członków partii prowadzących zebranie w maskach na twarzach. Komentująca sprawę ukraińska agencja UNIAN zwraca uwagę, że przez pierwsze sześć dni zjazdu partii rządzącej delegaci występowali bez masek.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1259.18 PLN    (5.72%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Zmianę w zachowaniu działaczy PPK stara się wytłumaczyć południowokoreańska agencja Yonhap. Według niej w poprzednich dniach zjazdu delegaci nie zakładali masek ponieważ odbywały się wówczas zebrania plenarne w czasie których mówił tylko jeden działacz – przewodniczący partii i przywódca państwa Kim Dzong Un. Natomiast potem działacze partyjni w mniejszych sekcjach odbywali już zabrania bez lidera w czasie których dochodziło do dyskusji.

Władze KRLD od początku pandemii utrzymują, że koronawirus nie pojawił się w tym państwie. Jednak podejmowano tam różnego rodzaju środki przeciwepidemiczne. 3 grudnia ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego w stolicy państwa Pjongjangu ograniczając możliwości poruszania się jego mieszkańców. Już wcześniej w znacznym stopniu zamknięto granice co odbiło się poważnie na obrotach handlowych.

Czytaj także: Kim Dzong Un wybrany sekretarzem generalnym Partii Pracy Korei

unian.net/onet.pl/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz