Wicepremier Nowej Zelandii Winston Peters zapowiedział, że od przyszłego tygodnia może zacząć się odmrażanie gospodarki zablokowanej przez zasady generalnej kwarantanny.

Peters uznał, że przebieg pandemii na terytorium jego wyspiarskiego i dość izolowanego państwa pozwala już na rozpoczęcie „odmrażania” gospodarki. Dotychczas, przy czwartym poziomie zagrożenia, większość lokalów usługowych była całkowicie zamknięta. Przejście na trzeci poziom zagrożenia, a taką możliwość zapowiedział na przyszły tydzień nowozelandzki wicepremier, oznaczać będzie umożliwienie działalności restauracjom i kawiarniom tak aby mogły serwować dania i napoje na wynos. Czwarty poziom zagrożenia wprowadzono w Nowej Zelandii 26 marca. Przestanie obowiązywać 22 kwietnia gdyż został wprowadzony na okres czterech tygodni. Decyzja czy przedłużać termin jego obowiązywania zostanie formalnie podjęta w poniedziałek.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Choć wicepremier Peters zapowiada duże prawdopodobieństwo poluzowania środków antyepidemicznych twierdzi też, że „jest mądrze podjąć decyzję w ostatnim możliwym momencie”. Podkreślił, że do poniedziałku trzeba obserwować rozwój sytuacji.

Od początku pandemii w Nowej Zelandii odnotowano łącznie 1401 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu SARS COVID-19 zmarło w tym państwie dziewięć osób. Zasięg zarazy został już znacznie ograniczony jednak w ciągu kilku ostatnich dni odnotowano kolejne przypadki. W czasie bieżącej doby odnotowano 15 nowych zakażonych. W czasie poprzedniej 20. Dlatego, jak podaje w czwartek portal Mail Online, zapowiedzi rządu wzbudzają kontrowersje.

Rząd Jacindy Ardern wprowadził ostre ograniczenia już w sytuacji gdy liczba zarażonych osiągnęła 283. Polityka Ardern spotkała się z licznymi pochwałami za granicą, jednak w kraju premier stała się celem krytyki przewodniczącego opozycyjnej Nowozelandzkiej Partii Narodowej Simona Bridgesa. Lider opozycji woli mówić o kiepskich perspektywach miejscowej gospodarki i apeluje by iść śladem Australii, która już podjęła działania na rzecz znoszenia ograniczeń działalności gospodarczej.

Czytaj także: Członkowie rządu i parlamentu Japonii obniżyli swoje wypłaty w obliczu kryzysu

dailymail.co.uk/kresy.pl

 

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz