Już w trzecim wielkim chińskim mieście ogłoszono lockdown. Pojawiło się kolejne ognisko koronawirusa SARS CoV-19.

Władze ogłosiły generalną kwarantannę w mieście Anyang w śródlądowej prowincji Henan. Tak radykalna decyzja została podjęta po wykryciu w poniedziałek dwóch przypadków zakażenia nową mutacją koronawirusa – Omikron, jak podała agencja informacyjna Associated Press. Chińska Republika Ludowa przyjęła restrykcyjną strategię, która wdrażana jest szczególnie gorliwie w przededniu otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich, do jakiego 4 lutego dojdzie w Pekinie.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

2804.49 PLN    (12.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Anyang zamieszkane przez 5,5 mln ludzi nie jest jedynym chińskim miastem objętym lockdownem. Wcześniej wprowadzono go w sąsiadującym z prowincją Henan 13-milionowym mieście Xi’an oraz w położonym w Henan mniejszym mieście Yuzhou, zamieszkanym przez 1,1 mln osób. Przy czym w dwóch ostatnich miastach doszło do zakażeń wariantem Delta, nie Omikron.

Zgodnie z zasadami przeciwepidemicznymi mieszkańcy trzech miast nie mogą wychodzić z domów poza zakupami i załatwianiem życiowo ważnych spraw, a sklepy zostały zamknięte, z wyjątkiem tych, które sprzedają artykuły pierwszej potrzeby.

Associated Press podaje, że władze wiążą dwa przypadki wykryte Anyang z zakażonymi z Tianjinu.

Zaostrzone regulacje przeciwepidemiczne wprowadzono w autonomicznym regionie Hongkongu, gdzie w ostatnich dniach wykryto kolejna przypadki zakażenia Omikronem wśród osób przybywających z innych państw.

Czytaj także: Epidemiczna katastrofa – Polska z trzecim wynikiem pod względem proporcji zgonów

apnews.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz